Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu'yu anma törenine katıldı

Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu'yu anma törenine katıldı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Uğur Mumcu için düzenlenen anma töreninde konuştu...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Ocak 1994 yılında katledilen Gazeteci Uğur Mumcu için düzenlenen anma töreninde açıklamalarda bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle: 

"28 yıl önce onu sonsuza uğurladık. Binlerce kişi onu sonsuzluğa uğurladı. O sizden birsiydi. Halktan birisiydi. Bir  Kuvâ-yi Milliye'ciydi. Araştırmacı gazteciliği ondan öğrendik. Karanlıklara ışık tutmayı ondan öğrendik. Direnmeyi, kalpaklı yi Milliye'ci olmayı ondan öğrendik. O karanlıklara ışık tutan birisiydi. 

Öldüğünde arkasından çok şey söylendi. Bütün karanlıkların aydınlıklanacağını, faillerin yaklanacağını, asıl faillerin üzerine gidileceğini ısrarla söylediler.

28 yıl geçti asıl failler hala karanlıkta. Ona bir borcumuz var. O ölmeden önce diyordu ki "Vurulduk ey halkım unutma bizi." Unutmayacağız.

O bizim yüreğimizde. O bizim yüreğimizde o bizim kalbimizde. Onu unutmak mümkün değil. Ülkesini seven bayrağını seven herkes Uğur Mumcu'yu hiç unutmayacaktır. Uğur Mumcu, medyanın bir önderidir, bir lideridir, bir aydınlanmacısıdır. Dolayısıyla bir cumhuriyet değeridir. Onu unutmak mümkün değildir. Bizler varoldukça Uğur Mumcu da var olacaktır. "

gaffar-okkan-ugur-mumcu-cinayeti-24ocak-manset1-002.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş