Kılıçdaroğlu'ndan Ağırel yorumu: Yolsuzluğu yapan evde, yazan hapiste

Kılıçdaroğlu'ndan Ağırel yorumu: Yolsuzluğu yapan evde, yazan hapiste
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’in yolsuzlukları yazdığı için hapiste olduğunu belirterek, Türkiye’nin yarı açık cezaevine dönüştüğünü söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ TV’nin canlı yayınında yaptığı açıklamada Libya’da şehit olan MİT mensubu ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle cezaevinde tutuklu olan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel ile ilgili konuştu.  Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'nun sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, AKP iktidarının gazetecilere yönelik olarak FETÖ taktiklerini kullanarak sindirmeye çalıştığını belirterek, Türkiye’nin yarı açık cezaevine döndüğünü söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

“Gazetecilerin örgütlerinin bize aktardığı şu: Gazeteci kalemini satmaz. Gazeteci, kalemini kiralamaz. Gazeteci, yazamıyorsa kalemini kırar. Milletin sesi, gözü kulağı gazetecidir. Yanlışı yazar, yanlışı ne için yaptığı sorgular. Bir siyasal iktidarın başarılı bir hizmet sunması zaten görevidir. Ama yolsuzluklara göz yumuyorsa bu haberdir.

“SERİK’TE 500 BİN LİRA RÜŞVETİ KİM ALDI”

Antalya Serik’te 500 bin lira rüşveti kim aldı? Belediye başkanı çıktı. 2 Bakan var orda, Vali var, MHP Milletvekili, AKP Milletvekili var orda. Diğer belediye başkanları var, MHP ve AKP’nin il ve ilçe başkanları var. Hepsinin yüzlerine bakarak, dönüp de Turizm Bakanı’na ‘Eğer bununla ilgili bir şey yapmadıysanız hepinize yazıklar olsun size’ diyor, İçişleri Bakanı’na sesleniyor. İçişleri Bakanı’ndan ses çıkıyor mu? Hayır. Saray sosyetesinden ses çıkıyor mu? Hayır.

“MURAT AĞIREL YOLSUZLUKLARI YAZDIĞI İÇİN HAPİSTE”

Ama yolsuzlukları yazdı diye Murat Ağırel hapiste. Doğru haber yazdı diye Barışlar içerde. Baktığımız zaman gazetecilere, doğru habere tahammül edemiyorlar. FETÖ döneminde de olmuştu benzer olaylar, aynı taktikleri kullanıyorlar. Baskı altına alıp susturmak istiyorlar. Türkiye şu anda yarı açık cezaevi konumunda. Bir kapalı cezaevi var, bir yarı açık cezaevi var. Onlar kapalı cezaevindeler, ama Türkiye’de vatandaşlar yarı açık ceza evindeler. Ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir zaman umutsuz olmadım. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi, medya özgürlüğünü getirmek bizim boynumuzun borcudur. Millet İttifakı’nın yapacağı en önemli şeylerden biri de medya özgürlüğünü sağlamaktır.

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58