Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: “Bay Kemal sarayda değil evinde oturur”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: “Bay Kemal sarayda değil evinde oturur”
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ‘Bay Kemal’ şeklinde hitap etmesine, “Bay Kemal'in özelliği, haram yemez, kul hakkı yemez, fakir fukaranın yanındadır, saraylarda oturmaz evinde oturur” sözleriyle karşılık verdi.

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Elmadağ’da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, 'Bay Kemal konuşuyor' diyorlar! Evet Bay Kemal konuşuyor. Bay Kemal doğruları söylüyor. Bay Kemal'in özelliği, haram yemez, kul hakkı yemez, fakir fukaranın yanındadır, saraylarda oturmaz evinde oturur' dedi.

“ELMADAĞ ADAYIMIZA ARTIK BAŞKAN DEMENİZ LAZIM”

Elmadağ’da olmaktan onur, gurur ve şeref duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu meydanı görünce Elmadağ adayımıza artık aday demenize gerek yok, ona başkan demeniz lazım. Adem Başkan (Adem Barış Aşkın) öyle anlaşılıyor ki fazla seviyorsunuz. Oy verenin de vermeyenin de başkanı olacak, herkesi kucaklayacak.” dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

“BAY KEMAL DÜRÜST VE NAMUSLU ADAMDIR, DEVLETİ SOYMAZ”

“Bay Kemal konuşuyor’ diyorlar! Evet Bay Kemal konuşuyor. Bay Kemal doğruları söylüyor. Bay Kemal’in özelliği, haram yemez, kul hakkı yemez, fakir fukaranın yanındadır, saraylarda oturmaz evinde oturur. Bay Kemal çocuklarına telefon açıp ‘Oğlum paraları sıfırladın mı?’ demez. Bay Kemal ne yapar? Dürüst ve namuslu adamdır. Devleti soymaz. Umutsuzluğa kapılmamamız gerekiyor, biz her şartta umutsuzlukları aşmış bir milletiniz. Bütün zorlukları aşacağız, burada Adem Başkanı, Ankara’da da Mansur Başkanı belediye başkanı yapacağız.”

“BELEDİYE BAŞKANLARIMDAN ÜÇ ŞEY İSTİYORUM”

“Her belediye başkanından şunu bekliyorum; Şu mahalle oy vermedi diye ayırmayacaksınız. Oy versin vermesin bütün beldeyi kucaklayacaksınız. Birinci şartımız bu… İkinci kural; Beldenin bütçesi var. Kimin parası? Milletin parası. Yaptığın hizmetin karşılığında her kuruşun hesabını vereceksin. Belediye başkanlarından 2. istediğim bu. Üçüncü istediğim; Bizim belediyelerimizde asgari ücret net 2200 TL. Başkan seçilecek o da burada asgari ücretleriyle çalışan işçilerin aylığını net 2200 TL yapacak. Ama bir sözümüz bir sözüm daha var 1 Ocak’tan arada geçen farkı ödeyecek.”

“MANSUR YAVAŞ ANKARALILAR İÇİN ÇALIŞIYOR”

“Seçilecek makamına oturacak ben kahve içmeye geleceğim. İşçilerin maaşlarının net 2200 TL’den yattığının bordrolarını da göreceğim. Mansur Yavaş Ankaralılar için çalışıyor. Bir Ankara, Cumhuriyet evladıdır. Cumhuriyetin başkenti Ankara ithal adaylarla yönetilmez. Bu Ankaralılara hakarettir. 6 milyonluk Ankara’da bir tane aday bulamadılar. Gittiler Kayseri’den aday getirdiler. Buranın seymenleri, evlatları yok mu?”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.