Kimi maymun kimi Peygamber soyundan!

A+A-
Hasan DEMİR

Dünkü yazımızda Darvinizm, kapitalizm ve faşizmin aynı şey olduğunu bu sebeple de ABD’deki Kapitalist ekonomik krizin sonunun faşizmin sonu ile aynı olacağını söylemiştik.
Birileri faşizm ve kapitalizm hakkındaki görüşlerimize itiraz etmiyor amma Darvinizme laf söylememize içerliyor.
Güya biz bir yandan bilimsel bir gerçeği dile getirirken öte yandan Darvinizm gibi bir başka bilimsel gerçeği de iğfal etmiş oluyormuşuz.
Anlaşılan o ki böyle düşünen arkadaşlar sol kökenliler.
Çünkü onlar faşizme de kapitalizme de karşıdırlar amma aslında Darvinizme alabildiğine taraftırlar. Çünkü ilginçtir, Darvinizm hem kapitalizm, hem faşizm hem de komünizmin temelidir.
Darvin de yaratılışa karşıdır.
Komünizm de..
Neyse, konu uzun.
Biz soruyu, daha doğrusu ithamı cevaplandıralım.
Bir kere herkes  “Darvin teorisi” demez mi?
Öyle der..
Çünkü Darvinizm bir  “teori” dir..
Peki  “teori”  nedir?
Teori yalnızca aklî ve zihnî esaslara dayandırılan bir fikirdir. Yani ilmin amelî olmayan kısmıdır. Bir yönüyle aklî ve mantıkî gibi görünse de, ilmin henüz ispatlanamamış, gözle görülür elle tutulur hale getirilememiş halidir ve işte Darvinizim de bunca ilmî gelişmeye rağmen “teori” olmaktan kurtulup bir türlü  “amelî” olamamıştır.
İlmin ışık hızını geçtiği bir dönemde bir iddia 150 yıldır teori olmaktan çıkıp pratiğe dönüşememişse artık o teori olma vasfını bile kaybetmiş, bir fanteziye, bir masala dönüşmüş demektir.
Öyle ya Darvin efendi “İnsan maymundan türemiştir”  diyeli ne bir tek maymun insana dönüştü ne de onca aramalara rağmen ’maymun insan arası’ bir fosile rastlanabildi. Ve onca gayretlere rağmen doğal seleksiyon yoluyla ortaya çıkmış tek bir yeni yaratık bulunamamış, gösterilememiştir. Karınca ilk günkü karınca, arı ilk günkü arı, insan ilk günkü insandır. Ömürler değişmiş, yaşama şekline göre hacimler farklılaşmıştır.
Bu tür değişimlere evrim demek aklın iflasıdır.
Şimdi siz hayatı hamburger ve internetten ibaret olan Amerikalı obezlere evrimleşiyor diyebilir misiniz!
Darvinizm mâdem bir teori değil bir ilim ise niye başta Fransa olmak üzere dünyanın her noktasındaki Evrimciler Harun Yahya’nın Darvinizm ve evrimi çürüm çürüm çürüten  “Yaratılış Atlası” nı tıpkı  “Ermeni soykırımı yapılmamıştır demek suçtur” hükmü getiren yasalar çıkarttıkları gibi kanunlarla yasaklama yoluna gidiyorlar.
Yani Darvinizm kendine güveniyorsa niye bir kitap karşısında faşizm ve komünizme dönüşüveriyor!
Evet, Darvinizm artık savunulamaz ve okullarda ancak kanun zoru ile tutunabilir hale gelmiş bir fantastik teori haline gelmiştir.
 Hakikat böylesine ortada iken bir kısım insanlar ille de,  “Ben maymundan türedim”  diyorsa kimsenin onlara bir itirazı olamaz.
Kişi kendini nasıl hissediyorsa öyledir.
Amma insanlığın kahir ekseriyeti “Bizi Allah yarattı”  inancındadır.
Yani birileri ben maymun soyundanım derken Müslüman’ından Hıristiyan ve Yahudi’sine kadar milyarlarca insan,  “Atamız Adem aleyhisselamdır ve ben işte bu yüzden Peygamber soyundanım” demektedir.
Taraflar açısından mesele bu kadar basittir.
Allah(c.c.) oruçlarınızı, zekâtlarınızı, fitrelerinizi ve bütün dualarınızı kabul etsin. Cümlenize, cümlemize hayırlı, sağlıklı, huzurlu bayramlar..
Rabbim tekrarlarını nasip etsin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları