Komünist Başkan HDP'yi reddetti

Komünist Başkan HDP'yi reddetti
HDP'nin teklifini reddeden ve TKP'den aday gösterilen Kominist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, "Ovacık’ta başlattığımız modeli tüm Tunceli’ye yayacağız” diye konuştu.

Kominist Başkan olarak tanınan Fatih Mehmet Maçoğlu, TKP’den aday gösterilmesinin netleştiğini belirterek, Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun Tunceli merkez ve dört ilçede göstereceği belediye başkan, belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarının da yerel seçimlere TKP’nin adayı olarak katılacaklarını söyledi.

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre Maçoğlu, “Uzun süredir ittifak tarşılıyordu. Aralık ayının son haftası görüşmeler sonlandı. Sosyalist Meclisler Federasyonu 4 ilçe ve 1 il merkezinde olmak üzere adaylarını TKP listelerinden gösterecek” dedi. Ovacık Belediye Başkanlığı sürecinde yürüttüğü belediyecilik modelini Tunceli geneline yansıtacağını belirten Maçoğlu, “Tunceli’de bütüncül bir siyaset yürüteceğiz. Sosyalist anlayış ve siyaseti yerel yönetime yansıtacağız. Aynı zamanda halk dayanışması kuracağız. Halk içinde süreç devam edecek. 22 Ocak tarihinde Sosyalist Meclisler Federasyonu, tüm adaylarını deklare ederek yerel yönetim biçimini halka açıklayacak” ifadelerini kullandı.

TKP’den aday gösterilmesinin ardından kendisiyle adaylık konusunda görüşmeler yapan diğer siyasi partilerden tepki almadığına değinen Maçoğlu, “Partiler merkezi düzeyde konuşur. Kurumların ve siyasi partilerin TKP’den aday gösterilmeme ilişkin bir tepkisi yok, olmaz da. Biz dost kurumlarız. Halkın önünde demokratik bir biçimde yarışacağız. Başlattığımız bu çalışmalarla halka kendimizi anlatacağız” ifadelerini kullandı. HDP geçen günlerde Maçoğlu’nun da yer alacağı “3’lü Başkanlar Kurulu ile ili yönetme” önerisinde bulunmuş, ancak kabul edilmemişti.

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş