Konya halkını korkutan yangınların sırrı ortaya çıktı

Konya halkını korkutan yangınların sırrı ortaya çıktı
Konya'da, Hatice Aslan ile kızı Duha Aslantaş'ın yaşadığı evde kendiliğinden çıkan 3 yangının gizemi aralandı. Yangınlardan birinin nedeni anlaşılamazken diğer iki yangından birinin nargile ateşi korundan, diğerinin de yakılmak suretiyle çıktığı tespit edildi.

Konya merkez Meram ilçesi Ayanbey Mahallesi'nde yaşayan 65 yaşındaki Hatice Aslan ile 23 yaşındaki kızı Duha Aslantaş'ın oturduğu tek katlı evde, iddiaya göre eşyalar kendiliğinden tutuşuyordu. 
Yaklaşık 20 gündür bu olayların yaşandığını belirten anne Hatice Aslan, en son yataklarının tutuştuğunu ve itfaiye ekiplerini çağırdıklarını söyledi.
Yatağı dışarı atmak zorunda kaldıklarını ifade eden Aslan, evlerinde eşyalarının tutuşmasıyla ilgili basında çıkan haberin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden bir grup heyetin geldiğini söyledi.

DESTEK VERECEKLER

Heyetin kendilerine her türlü desteği vereceklerini söylediklerini ifade eden Aslan, 'Bizim sorunumuzla ilgili çıkan haberlerin ardından dün ve bugün Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden geldiler. Bize her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler. Biz de her türlü desteği almaya hazırız. Doktorsa doktor, hocaysa hoca, her türlü desteği görmeye hazırız" dedi.
Eşyalarının aniden tutuşmasının kendilerini endişelendirdiğini belirten Hatice Aslan "Korku içinde duruyoruz. Biz kendi evimizi yakacak da değiliz. Sonuçta mağdur olan biziz. Ama yine de varsa psikolojik bir sorun, doktora götürülüp bakılsın. Dün yetkililer doktordan randevu alınacak dediler. Biz de haber bekliyoruz' diye konuştu.
Aslan, kızını daha önce iki defa psikoloğa götürdüğünü, ancak herhangi bir rahatsızlığının olmadığını söylediklerini kaydetti. 

PSİKOLOĞA GİTTİ

Kızı Duha Aslantaş da ilk 1 yıl önce, en son da yaklaşık 1,5 ay önce psikoloğa gittiğini ve doktorların hiçbir rahatsızlığının bulunmadığını belirtip, uyku düzeni için ilaç verdiklerini söyledi.
Bu arada, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin, evde çıkan yangınlardan 3'üne müdahale ettiği belirtildi. Hazırlanan raporlarda, yangınlardan birinin nedeninin anlaşılamadığı, birinin nargile ateşinin korundan çıktığı, diğerinin ise biri tarafından yakılmak suretiyle çıktığı üzerinde durulduğu belirtildi.

Yaşananların ardından Meram Kaymakamlığı'nın talimatıyla aileyi ziyarete gidip incelemelerde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinin, konu hakkında Sağlık Müdürlüğü ile İl Müftülüğü‘nün incelenmesi yönünde karar aldıkları öğrenildi. 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58