Koray Aydın MHP'den ayrılıyor mu?

Koray Aydın MHP'den ayrılıyor mu?
MHP Genel Başkan adayı Aydın, referandum sonuçlarını değerlendirdi. Genel Merkez'e çok sert tepki gösteren Aydın, "Hayır'ın en gür sesi Türk milliyetçilerinden gelmiştir. Yetki sahipleri mağlubiyetin faturasını üstlenmelidir" dedi.

MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın, referandum sonucunu değerlendirdi ve siyasetteki geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Benim ve arkadaşlarımın MHP dışında bir B planı yoktur. Ülkücü Türk milliyetçileri olarak bu hüsran tablosu içerisinde rahat olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz" sözleriyle siyasi hayatına MHP'de devam edeceğinin sinyalini veren Aydın, referandumda 'hayır' oylarının büyük kısmının Ülkücülerden geldiğini belirterek MHP Genel Merkezi'ni istifaya çağırdı.

Koray Aydın’ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 

“Aziz Türk milleti, değerli vatandaşlarım.

Ülke olarak çok önemli bir dönemeci geride bıraktık.

16 Nisan referandumunda milletimiz, yüksek bir katılımla demokrasiye olan güvenini bir kez daha sergilerken, millet iradesini ağzından düşürmeyenler, şaibeli bir neticenin doğmasına ve bu yüksek katılıma leke düşmesine sebebiyet vermişlerdir.

Fakat aziz milletimiz her şeye rağmen, büyük bir eşitsizliğe, devlet gücünün iktidar propagandasına alet edilmesine ve yetim hakkının sömürülmesine yine de hatırı sayılır bir HAYIR demiştir.

Referandum sonuçları göstermektedir ki, bu hayırın en gür sesi Türk milliyetçilerinden gelmiştir.

Milliyetçi – Ülkücü camia, iradesinin ipoteksiz olduğunu, hak bildiğini haykırmaktan geri durmayacağını bir kez daha kanıtlamıştır.

Bu tavır ve dik duruş ciddi bir demokrasi dersidir. İstişaredeki rahmeti aramayanlar, ülküdaşları ile aralarında oluşan uçurumu görmezden gelmeye devam edemezler.

Milliyetçi – Ülkücü camiayı geri dönülmez bir yola sürükleyenler, bu yolda yalnız kalmışlardır.

Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir anlayışını hiçe sayanlar, eloğlunu el üstünde tutarken, ülküdaşına itibar etmeyenler büyük bir mağlubiyetin de muhatabıdır.

Bu mağlubiyetin faturasını yine yetki sahipleri üstlenmelidir.

Referandum sürecinin ilk gününden itibaren dile getirdiğim gibi, ülküdaşlık hukukumuz evet-hayır tartışmalarına terkedilemeyecek kadar kutsaldır.

Birlik olma bilincindeki rahmeti gözetmeli ve ayrılıktaki azaptan korkmalıyız.

Bu sebeple, hiç kimse referandum sonuçlarından pay çıkararak, yörük sırtında kurban kesmeye kalkmasın.

Bir an bile tereddüt etmeden yeniden dile getiriyorum, Milliyetçi Hareket Partisi bizim baba ocağımız, ana kucağımızdır. Benim ve arkadaşlarımın, B planı yoktur.

MHP zemininde siyaset yapmak günden güne zorlaşsa da, bu siyasi zemini yakalama sorumluluğu yine bizlerin omuzlarındadır.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey hiçbirimize kolay bir başarı vadetmemiştir. Biz ülkücü Türk milliyetçileri olarak bu hüsran tablosu içerisinde rahat olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz.

MHP tüm asaleti ve kudretiyle mazisi derin ve köklü gönül sarayımızdır.

Dirilişimiz muhakkak ki köklerimizdedir.

Unutmayalım, eski Dolmabahçe, yeni gecekondudan evladır...”

  • Yorumlar 17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.