Koray Aydın’a büyük ilgi

A+A-
Kenan AKIN

Türk politik hayatının mümtaz ismi ve yeni umudu Koray Aydın’ı yakından izlemek ve söylevlerine dikkat etmek gerekiyor.
Gerçekten de, MHP’de “yeni bir sayfa” açma çabalarını, büyük bir özenle sürdüren Aydın’ın girişimleri, sanki yeni bir soluğun sinyallerini veriyor.
Gerçi, arkadaşımız Arslan Tekin’in Yeniçağ’da yarın yayınlanacak yazısında Koray Aydın, bütün düşüncelerini ve neden yeni bir lider olmak istediğini ayrıntılı bir şekilde
açıklıyor.
Ancak, Koray Aydın’ın Hürriyet Gazetesi’ne yaptığı ve çok olumlu geçen ziyaretinde, kendisini ağırlayan Ertuğrul Özkök, Tufan Türenç ve Doğaner Gönen’e belirttiklerinin üzerinde durmak da bize düşüyor.
Her şeyden önce, MHP Trabzon Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın’ın, iktidarın Suriye politikasını yerden yere vurduğunun altını çizmek icap ediyor.
Hürriyet’in tanınmış mensuplarıyla sohbetten sonra, birlikte yemek yiyen Aydın, gündemi geniş bir şekilde değerlendirme fırsatı bulurken, AKP’nin Suriye politikalarının yanlış zemin üzerine inşa edildiğine dikkati çekiyor:
“AKP tam bir bataklığa saplandı.
Şımarık bir çocuk gibi hareket ediyorlar.
Türkiye bu politikalarla bir çıkmaza sürükleniyor. Ne oldum delisi oldular.
Bu tutumu izah etmek mümkün değil.
Hedefleri Beşşar Esad.
Onun bir an önce gitmesini istiyorlar ama ondan sonra Suriye’de ne olacağını bilmiyorlar, politikaları da yok. Bölünmüş bir Suriye’nin, Türkiye’nin ne kadar çıkarına olduğunu hala hesaplayamadılar.
Türkiye’nin geleceği ile sorumsuzca oynuyorlar...” 
Yazarların MHP’deki liderlik yarışı ile ilgili sorularını da yanıtlayan Aydın, genel başkan seçilmesi durumunda üye sayısını 3 milyona çıkartacağının sözünü verdiğini hatırlatarak “Türkiye’de ilk defa hakem nezaretinde ön seçim yapan ilk parti olacağız” diyordu.
Öte yandan, Koray Aydın Ülkücülere birlik ve beraberlik mesajı da vermeye devam ediyor.
“Genel Başkanlık Makamı, MHP ve Ülkücü Hareket’in ayrılmaz bir parçasıdır.
Bu temel ilke, bütün Genel Başkan Adayları için de geçerlidir.
Bir tek arkadaşımızı bile incitmemek, kırıcı ve dışlayıcı tavırlardan kaçınmak, her ülkücünün başta gelen görevidir.
Kurultayda aday tercihleri farklı olsa da, Türk milliyetçileri geleceğin Büyük Türkiye’sini MHP çatısı altında hep birlikte kuracaklardır.”
Doğrusu, yıllardır tanıdığımız ve insani davranışlarını, parti içi demokratik anlayışını takdirle karşıladığımız yeni lider adayına, bu tür “dengeli” girişimler de çok yaraşıyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları