Korona hastalarının tedavi edildiği klinikte çalışıyor. Çok sıkı korundu ama virüsü bakın nereden kaptı

Korona hastalarının tedavi edildiği klinikte çalışıyor. Çok sıkı korundu ama virüsü bakın nereden kaptı
Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde korona virüs hastalarının tedavi edildiği klinikte Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalışan Prof. Dr. Hasan Türüt, kendisini çok iyi korumasına rağmen eşinin iş yerine gelen kişi nedeniyle korona virüse yakalandı.

Korona virüs salgınından en fazla etkilenen meslek gruplarının başında da doktorlar geliyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Türüt, koronavirüs vakalarının görüldüğü ilk günden itibaren hastaların tedavisi için çaba harcadı. Hastanede virüsün kendisine bulaşmamasını başaran Türüt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, eşinin iş yerine maskesiz gelen bir kişi nedeniyle hastalığa yakalandıklarını duyurdu. Evinde karantinaya alınan Türüt, sosyal medya hesabından tepkisini şöyle dile getirdi:

"Dedik ki; bu işi ciddiye almazsan, maske takmaz hem kendini hem de karşındakini korumak adına kurallara riayet etmezsen Allah katında sorumlusun. Maalesef; aylarca evden ayrı kaldık, covid'li hastaları muayene ve ameliyat ettik.

Hastalarımdan değil ama eşimin iş yerindeki sorumsuz insanlar sebebiyle eşimin enfekte olması ve de bilahare bana virüsün bulaşmasıyla ben de covid ile müşerref oldum. Şimdi vücudum bu mikropla savaş halinde. Rabbim bana da benim gibi tüm hastalara da dayanma gücü versin, özellikle yoğun bakımlarda şifa bekleyen tüm hastalarımıza şifalar ihsan eylesin. Acizane, dualarınıza talibim. Sağlıcakla kalınız" 

Kaynak: Anadolu Ajansı 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58