Korona virüs aşısında flaş adım

Korona virüs aşısında flaş adım
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı ABD'li ilaç firması Pfizer ile Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin sahip olduğu BioNTech tarafından geliştirilen aşı adayının İngiltere'ye sevkiyatı başladı.

DHA'da yer alan habere göre, ABD'li ilaç firması Pfizer ve Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin sahip olduğu BioNTech'in Covid-19'a karşı ürettiği aşının İngiltere'ye sevkiyatı başladı.

DAĞITIMA BAŞLANDI

1 milyon 600 bin vaka ve yaklaşık 60 bin ölümün yaşandığı İngiltere'de korona virüs aşısına yeşil ışık yakılmasının ardından tırlar, Belçika'nın Puurs şehrindeki Pfizer tesislerinden binlerce doz aşıyla birlikte ayrıldı.

"TARİHİMİZDEKİ EN BÜYÜK TOPLU AŞILAMA"

Downing Caddesi'ndeki Başbakanlık Konutu 10 Numara'da konuşan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Birleşik Krallık tarihindeki en büyük toplu aşılama programı başlamak üzere." dedi. Başbakan Johnson, hayatın baharda normale döneceğinden emin olduğunu söyledi. Uluslararası ajanslar sevkiyattan fotoğraflar paylaştı. İngiltere bu aşıdan 40 milyon doz sipariş vermiş ve 10 milyon dozun yıl sonuna dek hazır olmasını beklendiği ifade edilmişti.

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58