Koronadan hayatını kaybeden doktor Mehmet Karakum son yolculuğuna uğurlandı

Koronadan hayatını kaybeden doktor Mehmet Karakum son yolculuğuna uğurlandı
Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde acil tıp uzmanı olarak görev yaptığı sırada yakalandığı korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 55 yaşındaki Mehmet Karakum için çalıştığı hastanede düzenlenen cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak görev yapan Dr. Mehmet Karakum, 23 Kasım günü nöbetini bitirdikten sonra rahatsızlanınca çalıştığı hastanede tedaviye alındı. Dr. Mehmet Karakum'un yapılan korona virüs testi pozitif çıktı. Yoğun bakım ünitesine alınan 2 çocuk babası Karakum, daha sonra Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Dr. Karakum, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

koronavirusten-olen-doktor-gozyaslariyla-son-yolculuguna-ugurlandi-5235-dhaphoto2.jpg

Dr. Mehmet Karakum'un cenazesi, bugün görev yaptığı Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servis bölümünün önüne getirilerek, hastane çalışanlarından helallik istendi.

koronavirusten-olen-doktor-gozyaslariyla-son-yolculuguna-ugurlandi-5235-dhaphoto7.jpg

YOĞUN KATILIM 

Törene Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu ile Mehmet Karakum'un eşi Nesibe Karakum ve çocukları ile yakınları katıldı.

koronavirusten-olen-doktor-gozyaslariyla-son-yolculuguna-ugurlandi-5235-dhaphoto13.jpg

Dr. Karakum'un Türk bayrağına sarılı tabutuna görevi sırasında üzerinden çıkarmadığı önlüğü de konuldu. Eşi Nesibe Karakum, uzun süre tabuttan gözlerini alamadı. Merkez Camii'ne doğru yola çıkan cenaze arabasına karanfiller atan sağlık çalışanları, gözyaşı döktü. Dr. Mehmet Karakum’un cenazesi, kılınan namazın ardından Bağlarbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

koronavirusten-olen-doktor-gozyaslariyla-son-yolculuguna-ugurlandi-5235-dhaphoto6.jpg

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58