Korudunuz da ne oldu?

A+A-
Ahmet GÜRSOY

               Evet, işin içinde Amerika var ve Türkiye'ye, Erdoğan yönetimine kumpas kuruyor. FETÖ'cüler de bu durumdan yararlanarak ABD'nin çıkarları ile kendi çıkarlarını birleştirerek Erdoğan hükümetine karşı savaşıyor.

                Buraya kadar tamam.

Asıl olan bundan sonrası..

                İyi de bu kumpasın kurulmasının alt yapısını kim hazırladı?

                Kısaca, Amerika'ya bu fırsatı kim verdi?

                Bugün yana yakıla "Bize kumpas kuruldu. ABD, Erdoğan'ı yıkmak istiyor. İran'a ABD ambargo koyduysa bize ne" diyenler bunu açıklamak yerine, meseleyi salt millî boyutundan ele alarak muhalefete saldırmakla yetiniyor.

Hâlâ yanlışından ders almıyor.

                İyi de kardeşim..

Rüşvetçiyi Türk bayrağının önüne oturtarak, halkın karşısına çıkarıp "işte bakın.. Rüşvetçi denilen adam Türk ekonomisine ne kadar fayda sağladı. Görün" diye program yapıp, gazete köşelerinde aynen bugün olduğu gibi, Zarrab savunması yaparken aklınız neredeydi? O günlerde neden "HAK'KI" tutmadınız da "BATIL'I" tuttunuz?

Demek ki neymiş?

Tüm zamanlar için adaletle yaklaşmak ve dürüstlük önemliymiş.

İşte bakın..

Daha birkaç hafta önce "nerede bizim vatandaşımız Zarrab? Ey Amerika O'na ne yaptınız" diye nota verdiğiniz adam, bugün takır takır rüşvet aldığını açıklıyor.

Hem en ince ayrıntılarıyla..

Daha öncesi de vahim.

Zarrab denilen adam, Türkiye'yi yönetmekte olan iktidarın birinci derecede dostuydu.

Toz kondurmadıkları kimseydi.

17/25 Aralık girişimi bir kumpastı.. Bunu FETÖ'cülerin yaptığını o günlerde pek anlamasak da zaman içinde onların bir kumpası olduğunu anladık.

Bu tamam.

Ancak, 17/25 de tıpkı bugünkü gelişmeler gibi, rüşvet temelinde ortaya çıkarılmıştı.

Amerika'ya nasıl koz verilmiş ve zemin hazırlanmışa, FETÖ'ye de zemin hazırlanmıştı.

Öyle ise mesele, salt Amerikan ambargosunun delinmesi meselesi değil. Mesele, hukukta ağır suç sayılacak durumların yaşanması sayesinde, karşı tarafa Türkiye'yi zora sokacak fırsat sunulması meselesidir.

Yoksa sadece ambargosunun delinmesi meselesi olsaydı, bir saniye bile durmaksızın hep birlikte ABD'ye milletçe tepki koyardık.

Hatta yetmez, "Yenikapı mitingi" gibi bütün siyasal partiler ortak hareket eder, dünyaya itirazımızı en yüksek perdeden haykırmamız icap ederdi.

Ama durum öyle değil..

Amerika'ya fırsat yaratılmış..

Açık verilmiş..

İşin içinde hukukta adına "yüz kızartıcı suç" denilen, işler yapılmış.

Ne yazık ki Türkiye'yi yönetenler bunun hesabını sormak yerine Zarrab'ı korumuş.

Aslında "Amerika ve FETÖ kumpas kuruyor, neden bize destek olmuyorsunuz" diyen medyadakiler de kendilerini sorgulamalıdır. Olaylardan ders almaları gerekir.

Koşulsuz iktidarı desteklemek, yalan yanlış olur olmaz haber ve yorumlarla katkı sağlamak ve basının en başta gelen görevi olan denetimden kaçmak yerine görevlerini gereği gibi yapsalardı durum farklı olacaktı. Görülüyor ki aşırı tarafgirlik çok koruduklarınıza zarar verecek hale gelebiliyor.

İktidar yanlı medya, denetim görevini olması gerektiği gibi yapsaydı, belki de Zarrab yargılanacak, rüşvet olayı Türkiye'de cezalandırılacak ve ta Amerikalardan dünyaya aktarılıp rezil olmayacaktık.

  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları