Köstebekler ve fareler

A+A-
Altemur KILIÇ

Bugün 26 Ağustos... Türk Ordusuna Gazi Mustafa Kemal’in “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir; ileri!” komutuyla, tarihimizin menkıbelerinden muhteşem “Büyük Taarruzun” başladığı ve 30 Ağustos’ta zaferle noktalandığı günün “şafağı”!
 Bu zafer, yeni Türkiye’nin ve Türkiye Cumhuriyetinin yolunu açtı... Her yıl gururla, milletimiz için anlamı idrak edilerek kutlandı.
Ama bugün şu duruma bakın; düşman ordularının dize getiremediği Türk Ordusu’nu, bence başka bir işgalci iktidar dize getirmiş; komutanlarını adeta esir almış!..
Geçen 30 Ağustoslarda, kutlama merasimlerinde tebrikleri, muzaffer ordu adına, timsalî olarak Genelkurmay Başkanı kabul ederdi... Bu yıl bu gelenek de bozulacak!.. “Ordunun vesayetinden kurtulduk, ordu iktidarın vesayeti altına girdi!.” Bu yıl tebrikleri Cumhurbaşkanı Gül kabul edecekmiş!.. Ama sorarım, bugün hasbelkader Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’ün bu zaferle ve Türk Ordusu’yla gönül bağı var mı?..

***


Orgeneral Işık Koşaner’in konuşmalarının internet sitelerine düşmesi, içeriğinden daha vahim. Demek ki en gizli olması gereken Genelkurmay ve kozmik odaları kalbura dönmüş!.. Köstebek aranıyor...
Hatırlatalım: Daha önce Genelkurmay’ın “kozmik” odasına savcılar, polisler girmişti... Bu, bir ip ucu değil mi?..
Bence bu sızıntının kaynağını iyi tespit etmek gerek... Yabancı devletlerin istihbarat birimleri “yüksek teknolojileriyle” her yeri dinliyorlar... Acıdır söylemesi, Genelkurmay’ın en gizli köşeleri kalbura döndü... Son ses kaydı dinlenmişse, kimbilir daha nice devlet ve askeri sırlar dost ve düşmanların elindedir! Bunlar Wikileaks’ta ortaya dökülüyor zaten!

***


Bir paradoksu işaret edeyim: Genelkurmay’ın, bazı komutanların “internet andıcı” olarak bilinen “kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri” açtıkları iddiasıyla generaller yakalanıyor... Son olarak, bu davada 14 sanıktan biri olan Tuğamiral Sevim tutuklandı!
Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki, Genelkurmay, komutanlar, bu “asimetrik” savaşta, TSK’ya ve Türkiye’ye karşı, dışarıdan içeriden internet siteleri aracılığıyla açılan psikolojik harekâta karşı, mukabele olarak önlem almışlar... Suçları bu!.. Acaba, sayın savcılar yargıçlar, asıl suçluların peşine düşecekler ve köstebekler her kim olurlarsa olsunlar yakalayacaklar mı?..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları