Kürtleri rencide eden Türkler

A+A-
Hasan DEMİR

İnsan bazen gözünün önündeki şeyi görmüyor.
İşte böyle neredeyse otuz yıldır gözümüzün önünde öylece durduğu halde görmediğimiz bir gerçeği Yeniçağ okurlarının yakından tanıdıkları Ceyhun Bozkurt kardeşimiz www.haberiniz.com  'da “Sarıkamış’ta Kaç Tane Batılı Şehit Düştü” başlığı altında kaleme aldığı yazısında kamuoyu ile paylaştı.
Diyor ki Bozkurt kardeşimiz:
Birkaç gündür Diyarbakır’ımızdan dostlarla, büyüklerimizle sohbetler gerçekleştiriyoruz. Gerek haber gerekse yazı olarak bu sohbetlerden çıkan önemli notları sizlere aktaracağız. Ancak bir itirazla ve sitemle başlamak istedik. Bu itiraz Diyarbakır’da Olağanüstü Bölge Valiliği’nde en uzun süre görev yapan eski bir bürokrattan geldi.
“PKK için belli kesimler ısrarla ‘26’ncı Kürt isyanı’ ifadesini kullanıyor. Bu ya belli bir amaçla ya da bilgisizlikle yapılıyor. Çünkü tarih boyunca yapılan isyanlara bakıldığında isyanlar ya bulundukları bölgelerin ismiyle ya da elebaşlarının adıyla anılır. Örneğin Şeyh Sait, Koçgiri, Ağrı, Hakkari isyanları vb. Ancak PKK konusunda ısrarla eski isyanları da katarak 26’ncı Kürt isyanı ifadesinin kullanılması Kürt kökenli yurttaşlarımızı rencide ediyor. Sonuçta Kürt kökenli Türk vatandaşları, PKK katliamlarından en fazla mağdur olan insanlarımız. Kendi kökenleriyle bir terör eyleminin yan yana getirilmesi, bu ülkenin birliğine yarar değil zarar getirir. Bu faaliyet anılsa anılsa ya PKK ile ya da Abdullah Öcalan isyanı olarak adlandırılabilir.”
Ne kadar doğru bir tespit... Sahi biz niye yıllardır, “Kürt isyanı” diyerek Kürt kardeşlerimizi rencide ettik ve hâlâ da ediyoruz?
Kandil ve Irak’ın kuzeyinden dönüşlerin olduğu günlerde yapılan bir kamuoyu araştırmasında bölge halkının yüzde 83’ü, “Biz Türkiye ile birlikte yaşamak istiyoruz” dememiş miydi?
Kürtlerin Marksist, din düşmanı, kendini Peygamberle kıyaslayan, Kürtlere etmedik hakaretler bırakmayan, bölücü, militanlarının namazla nasıl dalga geçtiği kameralarla görüntülenmiş, Türk’ten çok Kürt katletmiş PKK ve onun başı Öcalan’la nasıl bir ortak yönleri olabilir ki? Ceyhun Bozkurt ve www.haberiniz.com  'a teşekkür ediyoruz, evet, Türkiye’nin başına Haçlı Batı tarafından musallat edilen PKK ve çete başı Öcalan hareketi asla bir Kürt isyanı değildir.
Öyleyse PKK’nın tuzağına düşüp “Kürt isyanı” diyerek... Bin yıldır aynı kıbleye yöneldiğimiz, aynı kaderi paylaştığımız..
Kız alıp kız verdiğimiz.. Aynı cephede şehit düştüğümüz yahut ecelimizle yatakta son nefesimizi verdiğimizde bir çift ayakkabı gibi aynı mezarlıkta yan yana gömüldüğümüz Kürtleri rencide etmeyelim...
Rencide edip de ateist PKK ile son Haçlı seferi asker ve komutanlarının ekmeğine yağ sürmeyelim.


Müthiş icraat!
İktidarın İstanbul’daki müthiş icraatından haberiniz vardır herhalde.
Bundan böyle İstanbul’da..
Ticari taksiler..
Boş gezemeyecekmiş. İlginç bir ülke öyle değil mi? Ticari taksilerin İstanbul’da boş gezmesi ile ilgilenen onca insan var amma... Edirne’den Ardahan’a üniversite mezunu milyonlarca gencin boş gezmesi kimseyi ilgilendirmiyor..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları