Kurtulmuş: "330'u çıkarıp millete gideceğiz"

Kurtulmuş: "330'u çıkarıp millete gideceğiz"
Bakanlar Kurulu'nda konuşan Kurtulmuş, "MHP ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belli bir noktaya gelip parlamentoda 330’u aşacağız ve millete gideceğiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Toplantıda, Avrupa Parlamentosunun aldığı “Türkiye’nin müzakere sürecinin askıya alınması yönündemi” tavsiye kararını ve buna bağlı gerilen Türkiye–AB ilişkilerini değerlendirdiklerini belirten Kurtulmuş “Bu kararda Türkiye’den çok AB zararlı çıkar” dedi.

TÜRKEŞ’İN BAHÇELİ UYARISINA İLİŞKİN

Kurtulmuş yeni anayasa çalışmalarına yönelik bir soruya ise “Bizim çalışmamız MHP’ye ulaştı. Çalışmalar sürüyor. En kısa zamanda bize resmi cevaplarını bildirecekler” yanıtını verdi. Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in yeni anayasa süreci için yaptığı “Bahçeli uyarısı” için ise “Biz MHP’yle çalışmaları sürdürüyoruz. Liderler son noktayı koyacaklar. Biz kimsenin niyeti ile nasıl hareket edeceği ile ilgilenmeyiz. Siyaset somut şeylerle yapılır. Ümit ediyoruz parlamentoda 330’u aşacak noktaya geliyoruz” yorumunda bulundu.

GIDA VE SU KRİZLERİ OLABİLİR

Kurtulmuş ‘ekonomik kriz beklentisine’ ilişkin bir soruya ise “Dünya ekonomisi sürekli krizler içindedir. 1997’deki Asya ve ardından yaşanan Avrupa’daki kriz önemli krizlerdir. Mevcut yapısal sorunlar devam ettiği sürece önümüzdeki süreçte de ekonomik krizlerle karşı karşıya kalınabilir.  Önümüzdeki dönemde de gıda krizi, su krizi gibi durumlar olabilir. Ama büyük krizlere rağmen Türkiye 2009’da olduğu gibi etkilenmemiştir. Ben bu krizden de etkilenmeyeceğimizi düşünüyorum. Allah’a çok şükür başka bir ülke olsa hallaç pamuğu gibi sağa sola savrulurdu. Kimse endişelenmesin” dedi.

OHAL BİTECEK Mİ?

Kurtumuş OHAL süreci tartışmalarına yönelik ise “OHAL’in ilan edilmesi bir gereklilik dolayısıyladır. Bu 15 Temmuz’un ardından maalesef 40 yıllık bir sinsi plan var. Bunların bir kısmı hala devletin içinde hala duran kendilerini gizlemiş unsurlardır. Devletin bu zihniyetten kurtulmaş için bir taraftan reform adımları atarken diğer taraftan bunların temizlenmesi için titiz bir çalışma yürütülüyor. Dileriz ki yarın sona ersin, Ama OHAL gerektiği kadar ilan edilecek. Ümit ederiz en kısa sürede biter. Ümit ederiz ki referanduma gitmeden OHAL’i bitirmiş oluruz” açıklamasında bulundu.

MEHMET ŞİMŞEK’İN TWEETLERİ İLE İLGİLİ

Kurtulmuş, Mehmet Şimşek’in AB yanlısı tweetleriyle ilgili soruya ise “sonra attığı tweetlerle buna açıklık getirdi. Bunun üzerine söyleyecek sözümüz yok” cevabını verdi.

“RUS UÇAKLARI SALDIRMADI”

El-Bab operasyonunda bordo berelilere yönelik geçtiğimiz hafta düzenlenen ve ilk olarak “Esad uçakları yaptı” diye açıklanan, 3 şehit verilen saldırıyla ilgili bir soruya ise Kurtulmuş “Rusya açıkca bunların kendilerine ait olmadığını bizzat Putin vasıtasıyla teyit etmiştir. O bölgedeki çalışmalar sürüyor. Teyid yapıldıktan sonra gerekli çalışmalar yapılacaktır.” yanıtını verdi.

İlgili Haberler
Tuğrul Türkeş'ten Bahçeli'ye manidar gönderme
  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş