Kurtulmuş, AKP'nin referandum sloganını açıkladı

Kurtulmuş, AKP'nin referandum sloganını açıkladı
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, AKP'nin referandum sloganını açıkladı. Kurtulmuş açıklamasına göre; AKP'nin referandum sloganı "Yeni Türkiye için evet" olacak.

AKP'nin 'Eski Türkiye' 'Yeni Türkiye' kutuplaştırması devam ediyor...

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından referandum süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

AKP'nin referandum sürecindeki sloganının "Yeni Türkiye için evet" olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Eğer bugün Türkiye bir Suriye bir Irak olmadıysa bunun en başlı sebeplerinden biri Türkiye'deki sandığın ortada olmasıdır. Kimisi 'evet' diyecek, kimisi 'hayır' diyecek. Herkes bu süreç içerisinde istediğini ortaya koyacak. Bu bir parti seçimi değildir. Burada kimse demokratik bir yarış olacağından endişe etmesin. Sonucunda millet ne derse başımızın gözümüzün üstünedir. Biz pozitif bir kampanya yürütüyoruz. Sloganımız 'Yeni Türkiye için evet.' Biz kampanya boyunca eveti anlatacağız ve halkımızın büyük bir çoğunluğunun evete destek vereceğini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

VARLIK FONU İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

Kurtulmuş, "Büyük kamu şirketlerinin daha etkin yönetilmesi söz konusu. Devletin elinde çok kuvvetli bir kaynak oluşması sağlanmalıdır. Olası bir takım ekonomik salvolara karşı kendini koruyacak daha dinamik bir yapıya kavuşması öngörülmektedir. Kaynakların etkin kullanılması kanaatindeyiz, bu amaçla bu adım atılmıştır.

Aynı uygulama çerçevesinde Savunma Sanayi Destekleme Fonu'ndan 3 milyar lira devredildiğini öğrendik 3 aylığına...

Mühim olan güçlü bir Varlık Fonu'nun oluşması. Birtakım dışarıdan müdahalelere karşı güçlenmesi için tabiri caizse garanti formatında bir fondur. Kullanımın aynı kaynakta toplanması amaçlanıyor" dedi. 

İlgili Haberler
"Eski Türkiye" diyerek korktukları kimlerdir?
  • Yorumlar 24
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.