Kuzuların sessizliği

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Her şey çok mükemmelmiş ama keşke Türk bayrakları da olsaymış. Yani bayrak teferruat. O teferruat dedikleri, ülkemin bölünmüşlüğünün resmidir; kendimizi kandırmayalım. Önce, bitirilen terörün tırmanması sağlandı. Bu arada TSK pasifize edildi; medya, yargı, üniversiteler, sendikalar ele geçirildi.  “Analar Ağlamasın!”  sloganlarıyla halkın basireti bağlandı.  (Ülkemin bekası ve bağımsızlığı için Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında analar ağlamasaydı mı?) ABD’nin  “Kuzey Afrika ve Orta Doğu Projesi”, eş başkan Sultan I. Tayyip’in de büyük katkılarıyla hedefine ulaşmak üzere. Yetmez ama evetçilere, kömürcülere, erzakçılaradır sözüm; Şimdi memnun musunuz?
Geriye kalan yüzde ellilere sözüm; Kuzuların sessizliğine devam mı?
Çok değerli büyüğüm, fikir babam yukarıdaki düşüncelerini paylaşmış benimle. Kan beynime sıçramış haldeyken imdadıma Nihat Ağabeyim yetişti. Aylar öncesinden  “Bunlar Apo’yu tanrılaştırmaya çalışıyorlar” diye bas bas bağırmıştı Halk TV’deki programımızda. Uzun süredir ara vermişti doyulmaz yazılarına dün dayanamayıp Odatv’de durum tespitini yaparak meydanı boş bırakmayacağımızı ilan etti. Bilmem kuzular sessizliğini bozar mı? Sıralamış Nihat Genç, altına imza atmayan var mı?
1) PKK, Diyarbakır meydanında silahlarıyla ve yüzleri maskeli sahneye çıktı, İçişleri Bakanlığı anayasal görevlerine rağmen seyretti.
2) Apo, otuz yıldır söylediklerini tekrar etti, Türk Devleti’nden ‘ortaklık’ istedi, hem Türk hem Kürt, nasıl olacaksa, ikili güya demokratik bir yapı çalışmaları başlatılmıştır, dedi.
3) PKK silah bırakmıyor, PKK bu çalışmaları meclis ya da akil adamlar tamamlayana kadar bu sezonluk yurt dışına çıksınlar, dedi, aynı tas aynı hamam..
4) AKP’nin ‘aman herkes sussun barış geliyor’ diye uçurduğu yalanlar yine tam bir tiyatro gösterisine çıktı.
5) PKK, devlet eliyle ve devlet imkânlarıyla ve tüm televizyonların katkılarıyla akıl almaz bir propaganda daha yaptı.
6) AKP, Apo’ya Arınç ağzıyla önce namaz kıldırdı, yetmedi, bugün de Apo’yu eski tarihlerin bir mitolojik tanrısı gibi takdim etti..
7) Türk asker ve komutanlarını haksız hukuksuz içeri atıp Apo’yu tüm TV’lerden konuşturacak anayasa yaptıracak yeni bir ikili devlet kurdurtacak duruma getirenler, adları, isimleri, kimlikleri, rolleri ne olursa olsun, asla affetmeyeceğiz..
8) Bu sahneleri Türkiye’nin Anadolu’nun yaşadığı en kara günlerden biri olarak unutmayacağız..
9) Tarih bize bir daha gösterdi ki emperyalistlerin tezgahlarında oyuncak olanlar, esir, köle, palyaço işte böyle dünya aleme kepaze olmaktan hiçbir zaman kurtulamazlar..
10) Yaşasın bağımsız cumhuriyet.. Yaşasın bağımsız cumhuriyetin her türlü etnik milliyetçiliği dışlayan yurttaşlık hakları. Yaşasın yurttaşların siyasi ve sosyal özgürlükleri..
11) Bağımsız cumhuriyeti, emperyalistlere, rezil köpeklerine, ite çakala, eşkıyaya ve onların basındaki paralı uzantılarına asla kurban etmeyeceğiz..
12) Bağımsız ve milli olabilmemiz için tek şart, bu topraklarda yaşayan adı sanı kimliği ne olursa olsun herkesle yabancı tahakkümüne karşı koymaktır. Oysa bugün tam tersi, yabancı tahakkümüne girmiş daha da ötesi yabancı tezgahların projelerine köle köpek olmuşlara milli ve bağımsız tavrımızı hayatımızla soylu mücadelemizle göstereceğiz..
13) Cumhuriyet sahipsiz değildir, hepimiz bağımsız cumhuriyetin çocukları ve Mustafa Kemal gibi soylu komutanların askerleriyiz..
Gösterebilecekmiyiz?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları