Liderimiz Denktaş ilelebet yaşayacak

A+A-
Hüseyin Macit YUSUF

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Liderimiz Rauf Denktaş’ı son yolculuğuna uğurladık. Cenaze töreninin yapıldığı gün Kıbrıs âdeta mahşer yerine dönmüştü. Bütün sevenleri oradaydı, sevmeyenleri de. Salı ve Çarşamba günü yapılan törenlerde beklendiği gibi çok duygusal anlar yaşandı. Hemen hemen bütün Kıbrıs Türkü ve Anadolu’dan gelen kardeşlerimiz gözyaşlarına boğulmaktan kendilerini alıkoyamadılar. KKTC ve Türk dünyası yaşayan en büyük liderini, kahraman mücahit ve gerçek devlet adamını, Babasını yitirdi. Vefatı üzerine mesajlar yayınlandı, yazılar yazıldı, anılar anlatıldı, söyleşiler yapıldı. Bunların önemli kısmı Liderimiz Denktaş’ın hak ettiği nitelikteydi. Ölümünden sonra bile Lider Denktaş’la uğraşmaya devam eden kendini bilmezler de oldu. Bunlara gerekli cevabı uygun zamanda vereceğiz.
2001 yılından beri Liderimiz Denktaş’ın çok yakınında çalışma imkânı buldum. Onun nitelikleri anlatmakla bitmez. Tarihimizde hak ettiği yeri almıştır. Önemli olan Denktaş’ın temel görüşlerinin, felsefesinin yaşatılması ve izinde gidilmesidir. Memnuniyetle söyleyebilirim ki başta gençliğimiz olmak üzere, tüm Türk ulusu kendine Yüce Atatürk’ü örnek almış Denktaş’ın izinde gidecektir.
Büyük Türk Ulusu, Liderimiz Denktaş’ın öngördüğü gibi:
1. Devletimiz Egemen KKTC’ye ilelebet sahip çıkacaktır. Gelişmesi ve tanınması için bıkmadan usanmadan, sabırla çalışacaktır.
2. Anavatan Türkiye’ye ve Anadolu’daki kardeşlerimize olan bağlılığımız devam ederek gelişecektir.
3. Yüce Atatürk’ün devrimleri ve fikirlerinin savunucusu olacaktır.
4. Dini imanı bütün bireyler olarak yeni nesiller yetiştirecektir. Örf, âdet, gelenek ve göreneklerimize gereken önemi verecektir.
5. Eğitime ve ekonomik kalkınmamıza öncelik verecektir.
6. İnsan olarak doğru, dürüst, ahlâklı, akıllı, alçakgönüllü olacak, yalan-dolanla, haramla ilgilenmeyecektir.
7. Haksızlığa karşı sessiz kalmayacak, güçlünün değil haklının yanında olacaktır.
8. Millî Kıbrıs davamız sonuçlanmamıştır. Davanın kazanılması ve nihai hedefe varılması için herkes üzerine düşeni yapacak ve sorumluluktan kaçmayacaktır.
9. TMT ruhu yaşatılacak ve meşalesi sönmeyecektir.
Liderimiz Denktaş’ın geride bıraktığı en büyük eser egemen devletimiz KKTC’dir. Fikirleri ve düşüncelerini ihtiva eden binlerce belge, bir o kadar yazı, söyleşi ve kaleme aldığı yayınlanmış onlarca kitabı gençlerimize yol gösterecek ve emaneti KKTC’yi ilelebet yaşatmamızı sağlayacaktır.
Liderimiz Denktaş adına hemen kurulacak bir vakıf vasıtasıyla bütün eserleri korunmalı ve nesilden nesile aktarılmalıdır.
Aydınlık yarınlara giden yol Atatürkçü Denktaş’ın izinde gitmekten geçer. Hep onun izinde olduk ve olmaya devam edeceğiz.
Liderimiz Denktaş ilelebet yaşayacaktır. Allah rahmet eylesin. Cennet mekânı hep aydınlık olsun.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları