Mansur Yavaş'ın başlattığı kampanyaya bağış yağdı

Mansur Yavaş'ın başlattığı kampanyaya bağış yağdı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başlattığı, “Dayanışma için 6 milyon tek yürek” kampanyası toplumun geniş kesimlerinden karşılık buldu.

Korona virüs salgını sürecinde zor dönemden geçen vatandaşlara bir nebze olsun destek olmak amacıyla toplumsal dayanışma çağrıları yapan ve bu çağrılarını birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başlattığı ve büyük ses getiren '6 Milyon İçin Tek Yürek' kampanyasını ileri bir boyuta taşıdı.

Sosyal medya hesapları üzerinden '6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin' adıyla yeni bir kampanyayı daha duyuran Başkan Yavaş, tüm vatandaşlara seslenerek, "Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın" dedi.

'6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin' kampanyası için www.ankaratekyurek.com adresi üzerinden isteyen vatandaşlar; su faturası borcunu ödeyemeyen vatandaşların su faturasını ödeyebilecek ya da ihtiyaç sahiplerinin Ankarakart’larına yükleme yaparak, nakdi yardımda bulunabilecek.

Başkent’te veresiye defterlerinin kapatılması ve 3 günde 500 bin iftar menüsünün satılmasının sağlandığı 'İftar Ver' kampanyasının ardından yeni bir iyilik hareketi daha başlatan Başkan Yavaş, gönüllü vatandaşlar ve hayırseverlere şu sözlerle dayanışma çağrısı yaptı:

"Her akşam televizyonlarda izliyoruz, salgın nedeniyle işlerini kaybedenleri, işçi bulma kurumu önünde küçük bir ümitle bekleşenleri, ceplerinde dolmuş parası olmayanları, ekmek parası bulamayanları.

Onlar bizim hemşehrilerimiz, komşularımız, kardeşlerimiz. Tam da iftar vakitlerine denk gelen bu yayınlar lokmaları boğazımıza diziyor. Ama bir yandan da iyi oluyor. Yediğimizde, giydiğimizde, bindiğimizde onların da hakkı olduğunu bizlere hatırlatıyor. Bizler, 6 milyon yürek hep birlikte bayram etmemiz gerektiğine inanıyoruz. 

Bu nedenle darda kalan insanlarımıza destek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Gelin, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun… Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın. Birimizin bayramı diğerinin hüznü olmasın. Hiç kimse mahzun, hiçbir çocuk boynu bükük kalmasın.

Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz. Şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya. Bugünler de gelip geçecek. Geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak. Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz.

 Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz. Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım. Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün. Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın."

İlgili Haberler
Mansur Yavaş'ın kampanyasına 4 saatte 1 milyon TL bağış
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş