Maranki: "Belgrad Ormanı'na gömdüğümüz şey..."

Maranki: "Belgrad Ormanı'na gömdüğümüz şey..."
Katıldığı bir programda "Belgrad Ormanına gömdüğümüz talim şeylerimiz alıp sokağa çıkarız" diyen Ahmet Maranki, Yeni Akit gazetesindeki yazısında gömdüğü şeyin ne olduğunu açıkladı.

Prof Dr. Ahmet Maranki, AKİT TV yayınında, "25 Haziran’da istediğimiz sonuca ulaşmamış olursak, Belgrad ormanına gömdüğümüz talim şeylerimizi alıp sokağa çıkarız. Çıkaracağız sokağa artık, 'Bismillahirrahmanirrahim' diyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Büyük tepki çeken bu sözler hakkında soruşturma başlatıldı.

Maranki, hükümete yakın Yeni Akit gazetesinde o sözlerini açıklar nitelikte bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Maranki, “15 Temmuzculara, topa, tanka karşı vatani savunmanın bedeli... !” başlığıyla yayımlanan, yazısında, “Askerlik dışında silahla işim olmadı! İhtiyaç da duymadık zaten! Bizim silahımız vatan, millet, bayrak, devlet, mukaddesat ve insanlık düşmanlarına karşı olan öfkemizdir!” ifadesini kullandı.

Maranki'nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"BELGRAD ORMANLARINA GÖMDÜĞÜMÜZ ÖFKEMİZLE..."

“İki saatlik programın sonunda şayet yine bu ülkede seçilmiş hükümete, demokrasiye karşı bu necip milletin torunlarına karşı Osmanlı’nın son bakiyesi olan cumhuriyetimize karşı 15 Temmuz’da olduğu gibi topla tankla bir darbe teşebbüsü olursa ‘vatanı savunmak için’ Belgrad ormanlarına gömdüğümüz öfkemizle tankların önüne çıkıp vatanımızı savunuruz... Dedik” sözleriyle kendisini savunan Maranki, Akit TV’deki tehditlerini haberleştiren medyayı ise şöyle hedef gösterdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Devlet Bahçeli’ye...

Hiçbir suç işlemediğimiz, kayda değer bir şey yapmadığımız ve konuşmadığımız halde başımıza böyle hadiseler gelen Türkiye Cumhuriyeti’nde;

63 yıllık tecrübeleriyle ve çok özel bilgi ve belgelerle bu olay sonunda şöyle bir hadiseyi sizinle paylaşmak istiyorum. Vardığım noktada devletin içinde ve medyada ve siyasi partilerde kripto insanlar büyük bir hazırlık içindedirler. En önemlisi de 15 Temmuz’da demokrasiyi, cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı korumak için sokağa çıkan milletten ve onun destekçilerinden intikam almak isteyenlerin bilinenden çok çok fazla ve örgütlü olduğu bu hadise ile bir kere daha ortaya çıkmıştır!”

İlgili Haberler
Ahmet Maranki ifadeye çağrıldıSkandal sözlere soruşturma açıldı!İYİ Parti'den çok sert tepki, "Yaladığı kemik..."Ahmet Maranki: "Belgrad Ormanı'na gömdüklerimizi alıp, sokağa çıkacağız artık"
  • Yorumlar 41
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58