Mazıdağı Kaymakamı Halit Benek'e suikast girişimi iddiası

Mazıdağı Kaymakamı Halit Benek'e suikast girişimi iddiası
Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Mardin'in Mazıdağı Belediye Başkanlığı'na getirilen Mazıdağı Kaymakamı Halit Benek'e suikast girişiminde bulunduğu değerlendirilen terörist, etkisiz hale getirildi. İlçeye güvenlik güçleri sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, ilçede terörle mücadele ve özel harekat polis ekiplerince düzenlenen operasyonda "Leşker" kod adlı bir terörist etkisiz hale getirildi. 

Teröristin üzerinde susturucu, tabanca ve el bombası ele geçirildi.

Teröristin, KHK gereği 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında MazıdağıBelediyesine getirilen Kaymakam Benek'e suikast düzenlemek istediği, bu kapsamda keşif yaptığı iddia edildi.

Güvenlik güçleri olay yerine sevk edildi.

Valilikten açıklama geldi

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, 19 Eylül tarihinde Mazıdağı İlçesi'ne atanan Kayyum ile alakalı PKK/KCK terör örgütünün dağ kadrosundan suikast amaçlı bir örgüt mensubunun ilçeye gönderildiği ve bu kişinin suikast ve bombalı eylem yapacağı bilgisinin tespit edildiği belirtilerek, "19/09/2016 tarihi itibari ile Mazıdağı İlçemizde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve İlçe Terörle Mücadele Büro Amirliği ile koordine kurularak şahıs takibe alınmıştır. 22/09/2016 günü örgüt mensubu Dere Sokak üzerinde  görülmüş, dur ihtarına uymayarak (2) şahsın  kaçmaya başlaması üzerine örgüt mensubu vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Örgüt mensubunun üzerinden (1) adet tabanca, (1) adet susturucu ve (2) adet el bombası çıkmıştır. Örgüt mensubuyla beraber olan diğer şüpheli şahıs kaçarak uzaklaşmış olup yakalanmasına yönelik çalışmalarımız çok yönlü devam etmektedir" denildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş