MEB, değerler ve Masonik zihniyet

A+A-
Özcan YENİÇERİ

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı her seneden daha fazla bu yıl devasa sorunlarla başlamış bulunmaktadır.
Bu öğretim yılı tayin, ücret/statü sorunlarıyla öğretmenleri, ekonomik sıkıntılarıyla velileri, minik yaşlarıyla öğrencileri, yetersiz binalarıyla okulları sorunludur. Fiziki yetersizlikleri, moralsiz öğretmenleri, içeriksiz dersleri, ne yapacağını bilemeyen yöneticileriyle eğitimde cumhuriyet tarihinin en şaşkın dönemi yaşanıyor.
Eğitimin ana sorunları altında ezilen bakanlık bürokrasisi idare-i maslahat uygulamalarıyla zaman tüketmektedir. Eğitim bürokratları günü kurtarmaktan ve günceli yönetmekten geleceği düşünemez hale gelmişlerdir.
Akıllı tahta, vaat edilen tablet, Kamu İhale Mevzuatı dışına çıkarılan ihale, norm fazlasına çıkmış öğretmen, aile birliğini kuramamış öğretmen derken eğitimde tepeden tırnağa bir belirsizlik ve şaibe içeren dönem başlamış bulunmaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığı eğitimin devasa sorunlarıyla uğraşmak yerine skandal uygulamalarla gündeme gelmiş bulunmaktadır. Okula başlama yaşında bile bir mutabakat sağlayamayan bakanlık  Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği ile Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Yönetmeliğini değiştirdi ve yeni yönetmeliği yürürlüğe soktu.
Yeni yönetmelikle ders kitapları hazırlanırken milli kültür, Türk milleti, aile, vatan, Anayasanın başlangıcındaki temel ilkeler ölçüt olmaktan çıkarılmıştır. Yeni ders kitapları “Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan” nesil yetiştirme amacıyla hazırlanmayacak.
Yeni yönetmelikle Milli Eğitim Bakanlığı; “Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışmayı” davranış haline getiren yurttaşlar yetiştirmek amacını terk etmiş olmaktadır.
Yürürlükte olan anayasanın başlangıçtaki hükümleri ve değiştirilemez maddeleri MEB’in yeni düzenlemesiyle artık ders kitapları hazırlanırken kriter olmaktan çıkarılacaktır. Artık ders kitaplarında “Atatürk ilke ve inkılaplarına; laik, sosyal, hukuk devletine uygun olma” kriterleri de aranmayacaktır.
Bu açıkça Milli Eğitim Bakanlığının, ‘Türk milletinin, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini’ benimsemeyen, korumayan ve geliştirmeyen nesilleri yetiştirmeyi amaçladığının açık kanıtıdır.
Milliyetsiz anayasa özlemiyle; milli, ahlaki, insani ve manevi hassasiyeti olmayan eğitimiyle; bayraksız kurtuluş günleriyle ve yapılmayan milli bayramlarıyla Türkiye’de yeni bir Masonik değerler dönemi açılmış bulunmaktadır.
On yıldır iktidar olmanın verdiği şımarıklıkla iktidar elitleri milli devlete, anayasaya, Türk milletine ve tarihi gerçekliklere ihanet eder hale gelmişlerdir.
Milli Eğitim Bakanlığına göre yeni nesillerin aile, vatan, millet sevgisine değil para, pazar ve uluslar arası şirketlere sevgi duymasına ihtiyaçları vardır. Bakanlığın yeni yetiştireceği nesillerin “Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilmeleri’de gerekmeyecek, onlar AB ve ABD’ye olan “ödev” ve sorumlulukları esas alacaktır.
Böylece ders kitapları Türk aile değerlerinin yerine Hollywood, Atatürk düşüncesinin yerini Obama konsepti, ibadethane yerine Alış Veriş Merkezleri ve onların değerleri alacaktır. Kozmopolit, Masonik ve beynelmilel nesiller yetiştirmenin yolu milliliğe karşıt bu tür bir programlamadan geçmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı bu yönetmelikle meşruiyetinin kaynağını teşkil eden ve yürürlükte bulunan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını ihlal suçunu işlemiş bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının yürürlükte olan Anayasayı beğenmeme, anayasal hükümleri yok sayma ya da görmezlikten gelme gibi bir lüksü yoktur. Mevcut anayasa yürürlükte olduğu sürece bütün kurumların olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığının da buna uygun davranması anayasal bir zorunluluktur.
Unutulmamalıdır ki Türk milletini, üzerinde dilediği tasarrufu yapılabilecekleri bir kadavra olarak görenler yanılmaktadır. Türk milletinin milli değerleri çağları ve zamanı yenerek bugüne gelmiştir. Milli eğitimdeki bu Masonik zihniyet te eninde sonunda yenilecektir!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları