Mehmet Demirkol canlı yayında önerdi: “Bir sene para alma kardeşim”

Mehmet Demirkol canlı yayında önerdi: “Bir sene para alma kardeşim”
beIN Manşet programında gündemi yorumlayan spor yorumcusu Mehmet Demirkol, "Milli Takım Teknik Direktörü maaşında indirime gidecek. Alma kardeşim bir sene. Bir sene sonra yeniden oturur konuşursun" dedi.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, korona virüs salgını nedeniyle kulüplerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar için bir öneri ortaya koydu. Türkiye’de yüksek para kazanan oyuncuların vergi vermediğine dikkat çeken Demirkol, "Milli Takım Teknik Direktörü maaşında indirime gidecek. Alma kardeşim bir sene. Bir sene sonra yeniden oturur konuşursun" ifadelerini kullandı.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN MANŞET programında Türkiye'de ve dünyada spordaki son gelişmeleri ve UEFA başkanının açıklamalarını değerlendirdi.

Sözcü skor'un haberine göre Demirkol’un açıklamalarından satır başları şöyle:

Dünya Sağlık Örgütü derse ki, bu iş artık kontrol edilebilir hale geldi, normal hayata geçebiliriz. Ancak o gün karar verilir. O yüzden, o güne kadar kendini bağlayacak şeyler söylememek mantıklıdır.

'Motor!' dediğin gün, oraya gelip çalışmaya başlayabilecek insanların şartlarını bozmadan yaşamaya devam etmelerini sağlamak lazım. Asıl hedef bu olmalı. Bunu yapmadan olmaz.

Milli Takım Teknik Direktörü maaşında indirime gidecek. Alma kardeşim bir sene. Bir sene sonra yeniden oturur konuşursun, 'Geçen sene almamıştım, bu sene ne olacak?' diye. Bu mecburi böyle. Önemli olan, geri kalanların hayatta kalması.

‘ÖNCE VERGİ VERMEYE BAŞLAMALARI LAZIM’

Türkiye'de 3-4-5 milyon euro para kazanan oyuncular vergi vermiyorlar. Önce vergi vermeye başlamaları lazım. Kulüpleri, futbolcuların adına bazen stopaj yatırıyorlar. Bazen yatırmıyorlar, onlar affediliyor. Öncelikle oyuncular vergi vermeye başlamalı. 1 milyon euro mu kazanıyorsun, 380 bin euro'sunu vergi vereceksin. Başka çaresi yok bu işin.

‘CEFERİN ŞU ANA KADAR YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADI’

Ceferin'in kötü bir yönetim gösterdiğini düşünmüyorum. Kriz döneminde şu ana kadar yanlış bir şey yapmadı. Atalanta-Valencia maçını neden oynattı deniyor, baktım o gün İtalya'da sadece 3 vaka varmış. Kolay değil o gün maçı oynatmamak.

“BİRİNİ SUÇLAYACAKSAK DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ'NÜ SUÇLAMAK LAZIM”

Atalanta-Valencia maçı öncesi açtım baktım 3 vaka varmış. O gün, 3 vaka varken iptal etmek çok mümkün değildi. O gün, birini suçlayacaksak Dünya Sağlık Örgütü'nü suçlamak lazım. Aralık ortasından beri olan bir şeyde neden bu kadar düşük profilde kalındı? Buna bakmak lazım.

Futbol zararda gibi haberler çıkıyor ya, neyin zararı? Bugün zarar hesabı yapılmaz. Dünya dondu, zarar yok. Şu andaki zarar kaybedilen insanlardır. Ölenler 70 yaşındaymış diye bir rahatlık var. Yaş meselesi değil ki bu. Katkı meselesidir, her insanın katkısı var.

“LİGİ ŞİMDİDEN TESCİL ETSEN NE OLACAK?”

Belçika'nın yaptığı ya da Hollanda'nın yapmak istediği yanlış. Ligi şimdiden tescil etsen ne olacak? Herkes aynı durumdaysa donar. 2. Dünya Savaşı 6 sene sürdü.

Bizim yapmamız gereken şu, düşük geliri olan yüzde 90'ı ayakta tutmak. Zaten yüzde 10'un torunlarının torunlarına yetecek bir geliri var. Onların gelirleri donar. Yıldızlar harici geri kalan herkesin kazançları garantiye alınmalı.

Bugün, insanoğlunun yapacağı 2 şey var. Birincisi, çalışmak zorunda kalan insanların mümkün olduğu kadar çalışmalarını kolaylaştıracak bir düzen kurmak. İkincisi, çalışması mecbur olmayanları evinde tutup, onlara hep beraber bakmak. Parası olana değil parası olmayanlara.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş