Mekanların açılmasını bekleyenler bu haberi iyi okusun

Mekanların açılmasını bekleyenler bu haberi iyi okusun
Korona virüs salgını ile en iyi mücadele eden ülkelerden Güney Kore’de önlemlerin gevşetilmesi hasta sayısının artmasına neden oldu. Sosyal mesafe kurallarının hafifletilmesi kapsamında açılan gece kulüpleri, hasta sayısındaki artış ile tekrar kapandı.

Korona virüs salgınının çıkması sonrası aldığı önlemlerle örnek olan Güney Kore’de sosyal mesafe kurallarının hafifletilmesi sonrası hasta sayısında artışların yaşandığı ortaya çıktı. Gece kulüpleri ve barların açılması sonrası hasta sayısındaki artış önlemlerin yeniden artırılmasına neden oldu. Başkent Seul’de bir gecede 3 gece kulübünde bulunan bir kişinin 17 kişiye virüs bulaştırdığı belirtiliyor.

Ülkenin başkenti Seul’de binlerce gece kulübü, bar, disco, Covid-19 hastalığının görülme sıklığının geçen hafta sonu eğlenmeye çıkanlar nedeniyle artması üzerine tekrar kapatıldı.

BBC Türkçe’nin The Guardian’dan aktardığı habere göre, Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, 2 bin 100 mekanının kapatıldığını duyurdu.

Öte yandan üç gece kulübü dolaşan 29 yaşındaki bir adamın, 17 kişiye korona virüsü bulaştırdığı ortaya çıktı.

Korona virüsü salgını nedeniyle Güney Kore’de bugüne kadar 256 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde 10 bin 840 kişinin karantina altında olduğu belirtildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58