Melih Gökçek hakkında suç duyurusu

Melih Gökçek hakkında suç duyurusu
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek hakkında "ulaşımı bedava yaptığı" için YSK'ya suç duyurusunda bulundu.

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Ankara’da katılacağı ‘Evet’ mitingi için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in ulaşımı ücretsiz yapmasına yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

Murat Emir açıklamasında, “İ.Melih Gökçek, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un 63'ncü maddesindeki ‘Memur ve hizmetlileriyle her türlü araç ve gereç ve imkânlarını siyasi bir partinin veya adayın emrinde veya her hangi bir siyasi faaliyette çalıştırmaları, kullanmaları veya kullandırmaları yasaktır' hükme aykırı davranarak suç işlemiştir. Bu karar, kamu kaynağının yasadışı kullanılması kadar Ankaralılara külfettir. Çünkü; mitingin yapıldığı Pazar günleri Ankara'da belediyeye ait ulaşım araçlarını ortalama 2 milyon kişi kullanmakta ve 4 milyon lira gelir elde edilmekteyken, İ.Melih Gökçek bu keyfi kararıyla belediyeyi 4 milyon lira zarara uğratmıştır” dedi.

Melih Gökçek hakkında Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden Murat Emir, savcıları da işlem yapmaya çağırarak, “İ.Melih Gökçek hakkında vakit geçirmeksizin yargısal işlem başlatılmalıdır; bugün yapılmayan işlem yarının Türkiye'sindeki hukuksuzluklara yol vermek anlamına gelecektir” dedi.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş