Meral Akşener: Bu bir seçim rüşvetidir

Meral Akşener: Bu bir seçim rüşvetidir
AKP'nin seçim yatırımlarına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den çok sert tepki geldi. Akşener, "Bugüne kadar neredeydiniz? Bu bir seçim rüşvetidir" ifadelerini kullandı.

Daha önce muhalefet partilerince gündeme getirilen ‘Emeklilere ikramiye’ uygulaması için, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların “Ekonomiyi çökertir, gerçekçi değil” sözlerini hatırlatan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçime 55 gün kala açıklanan paket ile ilgili olarak sosyal medya hesabından hükümete "Milletimizi hatırlamak için bizden korkmanız mı gerekiyordu?" şeklinde soru yöneltti.

“HANİ HAYALDİ?”

2015 seçimlerinde muhalefet partilerinin vaadleri arasında yer alan ‘Emekliye İkramiye’ için, hükümetten yapılan değerlendirmelerde, ‘Bunun bir hayal olduğu’ vurgusu yapılmıştı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in o günlerde “Bekara karı boşamak kolay. Bütçe açığını yüzde 70 artırır. Gerçekçi değil, ekonomiye çökertir” dediği uygulamanın, bugün hükümet tarafından bir seçim yatırımı olarak gündeme getirildiğini belirten Akşener, “Emeklilerimiz bunu hak ediyor. Madem imkan vardı, yıllardır bu haktan neden mahrum bıraktınız? Neden bu hakkı, hak olarak teslim etmeyip, bir seçim rüşveti gibi sunuyorsunuz?” dedi.

Emeklilere vaad edilenlerin yeterli olmadığının altını çizen Meral Akşener, “İYİ Parti’nin, emeklilerimize, çiftçimize, tüccarımıza, vergi ve ceza yükü altında ezilen vatandaşlarımıza sunacağı imkanları, teslim edeceği hakları duymak için bekleyin. Nasıl oluyormuş göreceksiniz. Türkiye’nin bu imkanı var.” diyerek, hükümete şu soruları sordu;

-Türkiye’nin bu imkanı varken, vatandaşın sırtındaki vergi, ceza, prim borçlarını hafifletmek için, İYİ Parti’den korkmanız mı gerekiyordu?

-Üniversitelerden atılan binlerce öğrencimizin okullarına yeniden kavuşabilmeleri için, İYİ Parti’den korkmanız mı gerekiyordu?

-Her seçimde kullanmaktan bıkmadığınız imar sorunlarını giderecek adımlar için, İYİ Parti’den korkmanız mı gerekiyordu?

-Mazot ve gübre fiyatlarıyla belini büktüğünüz çiftçilerimize, ekebilecekleri toprak verebilmek için, İYİ Parti’den korkmanız mı gerekiyordu?

-Yaşlılarımızın bir derdine derman olan aylıkları artırmak için, İYİ Parti’den korkmanız mı gerekiyordu?

Yetmez. Türkiye’nin imkanı var, vatandaşımız hakediyor. Gerekeni siz yapmadınız, 55 gün sonra biz yapacağız.

1 MAYIS KUTLAMASI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı.

“İçinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, alın teriyle, emeğiyle, Türkiye için sabırla üretmeye devam eden vatandaşlarımın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum.”

İlgili Haberler
Meral Akşener, Ahmet Takan'ın kızının nikah şahidi oldu
  • Yorumlar 15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş