Meteoroloji önce yarını işaret etti sonra olacakları açıkladı

Meteoroloji önce yarını işaret etti sonra olacakları açıkladı
Meteoroloji'den yapılan açıklamada bugün ve yarın buzlanma ve don olaylarına dikkat edilmesi uyarısı gelirken, Perşembe gününden itibaren soğuk havaların etkisini yitireceği belirtildi. Açıklamada soğuk havanın doğuda etkisini göstermeye devam edeceği belirtildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada soğuk ve yağışlı hava perşembeden itibaren azalacağı, soğuk hava sadece yurdun Doğu kesimlerinde görülmeye devam edeceği belirtildi.
Meteoroloji ayrıca bugün ve yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısında bulundu.
İstanbul’da bugün sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde hafif kar yağışının beklendiği ve hava sıcaklığının bugün ve yarın sabah saatlerinde -2 ve -3 dereceye kadar düşeceği belirtildi.
Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:
"Yağışların Doğu kesimlerde aralıklarla devam etmesini bekliyoruz. Bu yağışların Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güney doğusunda ve Batı Karadeniz’de yoğun kar yağışı şeklinde etkili olması bekleniyor. Çarşamba günü Doğu Anadolu’nun doğusunda kar yağışı bekleniyor.
Perşembeden itibaren ise soğuk havanın yurdun Doğu kesimlerinde görülmesi bekleniyor.
Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredecek olan sıcaklığın perşembe günü Batıdan başlayarak artacağı tahmin ediliyor.
Bugün ve çarşamba sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don beklendiğinden ulaşımda vatandaşlarımızın dikkatli olmaları gerekiyor.
İstanbul’da bugün sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde hafif kar yağışı bekleniyor.
Hava sıcaklığı bugün ve yarın sabah saatlerinde -2 ve -3 dereceye kadar düşeceğinden vatandaşlarımızın buzlanmaya karşı dikkatli olmaları şart. İstanbul’da perşembeden itibaren hava sıcaklığının artması cuma, cumartesi günleri 10 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.
Ankara’da ise yağış beklenmiyor. Sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don beklendiğinden vatandaşlarımızın ulaşımda dikkatli olmaları gerekiyor. İzmir’de de cumaya kadar yağış beklenmiyor. Sıcaklık perşembe ve cuma 13 dereceye kadar çıkacak.
Yağmur bir süre daha devam edebilir."

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş