Metrobüste yeni dönem

Metrobüste yeni dönem
Sol taraflarında kapıları bulunmadığı için, trafik akışının tersine gitmek zorunda kalan metrobüsler, gelecek yıldan itibaren değişip trafik akışının yönünde hareket edecek.

Metrobüs şoförüne şemsiye ile vurarak araçların hasar almasına ve 11 yolcunun da yaralanmasına neden olan saldırganla yeniden gündeme gelen metrobüslerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İETT Genel Müdürü Arif Emecen, İstanbul D-100 karayolunda, sol taraflarında kapıları bulunmadığı için, trafik akışının testine gitmek zorunda kalan metrobüslerin gelecek yılın sonundan itibaren, değişip trafik akışının yönünde hareket edeceklerini söyledi.

METROBÜSLER YENİLENECEK

Metrobüs sürücülerinin trafiğin akış yönünün tersinde hareket etme konusunda bir sıkıntıları olmadığını, bunun verilen yoğun eğitimlerle aşıldığını söyleyen Emecen, buna rağmen açılacak yeni bir ihaleyle mevcut metrobüs hattında hizmet veren otobüslerin sol tarafında da kapıları olan araçlarla yenilenecek.

TRAFİĞİN AKIŞ YÖNÜNDE HAREKET EDECEK

Habertürk'te yer alan habere göre 2017 sonundan itibaren D-100 karayolu üzerinde metrobüsler trafiğin akışı yönünde hareket edecek.

 

 

 

Etiketler: ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58