MHP korkusu

A+A-
Altemur KILIÇ

Seçimler yaklaştıkça partilerde telaş artıyor... AKP’nin, yandaş- yanaşma medyasında da!...
Bugünkü kamuoyu yoklamalarına bakılırsa AKP’nin puanı aşağı yukarı %45 civarında. Ancak kamuoyu yoklamaları yanıltıcı olabiliyor. Dünyada, örnekleri var. Ama Erdoğan’ın dağıtmakta olduğu çeşitli seçim ulufelerinin, safdil halkımızı kandırması mümkün! AKP gene kazanır ve TBMM’de bugünkü kadar olmasa da, gene büyük bir çoğunluk elde ederse bu, Erdoğan için “zafer” olacaktır. Bu “zaferle” , “Yeni Anayasasını”  kolaylıkla kabul ettirir! Daha sonra da Erdoğan,  zafer sarhoşluğuyla, bir Amerikan gazetesinin deyimiyle “gizli ajandasını” uygulamaya koyacak ve rejimi, devleti temellerinden değiştirmeye kalkışacaktır!
Gizli ajanda
Nedir bu “gizli ajanda”? Washington’dan al haberi! Orada, “Büyük Elçilikler” çevrelerinde, iyi haber alan mahfillerdir. Bunlara göre Amerikalılar, ABD Hükümetleri, başlangıçta Erdoğan ve iktidarına iyimser bakıyorlardı ve AKP’nin muhafazakâr-İslami bir parti olmakla beraber, esasında Batı ve ABD yanlısı olduğuna inanmışlardı ve bu da ABD’nin, Orta Doğu-Orta Asya projelerine uygun düşüyordu... Fakat daha sonra, 2002 seçimlerinden sonraki gelişmeler Amerikan çevrelerini, ABD Hükümetini, Erdoğan’ın (AKP’nin) “laik” Türkiye Cumhuriyetini, “Kökten dinci” bir İslam devletine dönüştürmek gibi, “gizli bir ajandaları” olduğu hususunda endişelendirmekte ve bu endişeler, gittikçe artmakta.
 Wikileaks “sızıntıları” arasında, Türkiye’deki ABD diplomatlarının kriptolarında bu endişeler açıkça ifade ediliyor. Sorun Türkiye’nin geleceğini belirleyecektir! 
Kriptolarda, Erdoğan’ın iktidara gelmeden önce, İstanbul Belediye Başkanıyken söylediği, fakat anlaşılan onların unutmadığı sözleri var... Mesela; Erdoğan’ın o zaman “Allah’a çok şükür ki ben Şeriatın  hizmetkarıyım” demesi! Hatta kendisinden “İstanbul İmamı” diye söz etmesi! Bunları ve çok daha fazlasını biz unuttuk ama işte başkaları unutmamışlar ve şimdi o gelecekteki Türkiye’den Amerikalılar, yabancılar korkuyorlar, ama galiba bizler, pek korkmuyoruz!
Ya, sözde çağdaş, sözde “laik”, sözde aydınlar, yanaşma yazarlar? Onlar bu gelişmelerden, AKP’den korkmuyorlar... TSK’dan korkarlardı, ama şimdi saf dışı edildi... Muhalefet partileri güçsüz, CHP Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, “eksenini” arıyor -istikameti- ne yapacağı pek belli değil. Şu bağlamda asıl gerekli olan, AKP’ye karşı bir “seçim ittifakı” kurulması ama pek umut yok... AKP’nin, “demokrasi tramvayı” durdurulmazsa, sayı hesabıyla amacına ulaşacak!.
Korktukları “tek” sağlam kale “Milliyetçi Hareket Partisi”... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TC’yi, üniter ulus devleti korumak için amansız bir mücadele veriyor... Her kesimden ses getiriyor...
Milliyetçilik-ulusalcılık 
 “Milliyetçilik” düşmanları, Milliyetçiler safını bölmek için  “Milliyetçilik-ulusalcılık”  ayrımı yaparlar, ama artık tehlikenin büyük olduğunu, buna karşı da “tek kalenin MHP” olduğunu anlamaya başlayan, “kıyı kentlerindeki”  ulusalcılar da MHP’yi destekleyecekler. “Ötekilerin” artan endişeleri de bu... Son zamanlarda yalaka ve yanaşma köşelerinden bu korku yansıtılmakta.
Örneğin; Milliyetçiliğin ve Türk Ordusu’nun müzmin, azılı düşmanlarından Ali Bayramoğlu’nu Hizbullah korkutmuyor.. MHP ve hâlâ TSK korkutuyor. Bahçeli’yi, MHP’yi ve Milliyetçileri “etnik milliyetçilikle” suçluyor.. Rahmetli Alparslan Türkeş’in hep, “Irkçılık en büyük, en tehlikeli düşmanımızdır” demesini bilmezler, hatırlamazlar, fakat asıl “ırkçılığı”, Kürtçülerin yaptığını görmezlikten gelirler!
MHP rüzgar ekip fırtına biçecekmiş... Keşke... O “fırtınanın” bu adamları temizlemesinin, yerle bir etmesinin tam zamanıdır.
Sonuç olarak; MHP’nin “bölünme oyunlarına” gelmeyeceğine, aksine Milli Birliği oluşturacağına ve tüm vatansever milliyetçileri, küskünleri saflarında toplayacağına inanmak isterim.. Tekrarı yok bu “oyunun”; yarın çok geç olabilir...
Ergenekon şov
Savcıların, “Balyoz Planı” yargılamalarında binlerce sayfalık iddianamelerin okunmasına nefesleri yetmemiş olacak ki, ücretli TRT spikerleri okudu... Alışıktırlar... Bu dönemde her önlerine konanı zaten okuyorlar... İddiaları spikerlerin okuması, bu trajedi oyuna uygundur!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları