MHP lideri Devlet Bahçeli'den İdlib açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli'den İdlib açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek, "Türk vatanını müdafaa azmiyle, milli güvenliği muhafaza amacıyla İdlib’deyiz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İdlib'de caniye karşı cesaretin tarafında olduklarını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İdlib'de zalime karşı mazlumun safındayız. İdlib'de caniye karşı cesaretin tarafındayız. Türk vatanını müdafaa azmiyle, milli güvenliği muhafaza amacıyla İdlib'deyiz. Mücadelemiz gittiği yere kadar taşınmalı; İdlib, İblis'in tasallutundan kurtarılmalı, huzur hakim olmalıdır" dedi.

"VAZGEÇMEYİ DÜŞÜNMEK FELAKETTİR"

Dökülen şehit kanlarının bedeli ödetilmeden artık vazgeçmeyi düşünmenin felaket olduğunu belirten Devlet Bahçeli, "Elbette şehit veriyoruz. Acı duyuyoruz. Hüzün diyarında filiz filiz açıyoruz. Ancak iman ediyoruz ki, şehitler ölmez, vatan bölünmez. Hesap sorulmadan, zulmün kalbine hançer sokulmadan, dökülen şehit kanlarının bedeli ödetilmeden artık vazgeçmeyi düşünmek bile felakettir" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Üzerinde yaşadığımız coğrafyada bir asır önce neler yaşandıysa, hangi karanlık senaryolar tedavüle alındıysa, hangi oyunlar sahnelenmişse şimdilerde bir benzerine, hatta daha karmaşığına hem müşahit hem de muhatap oluyoruz. Kuşkusuz dün haklıydık, bugün de haklıyız"

"Son yurdumuzun işgal planları, Türk milletinin kutlu varlığını imha projeleri yüzyıllardır ehl-i salibin ve onlara taşeronluk yapan mihrakların haram kursaklarında bekleyen meşum ve melun bir hevestir. Bu heves her defasında boşa çıkarılmış, vahşi tezgâh kırılıp atılmıştır"

"Bu mübarek günlerde aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar temenni ediyorum. Başımız sağolsun diyorum, ama baş versek de tek bir taşımızı dahi vermeyeceğimizi, hedeflerimizden dönmeyeceğimizi üzerine basa basa haykırıyorum"

 

  • Yorumlar 38
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş