MHP'de kıyım devam ediyor

MHP'de kıyım devam ediyor
MHP genel merkezi, muhalif olduğunu düşündüğü yeni seçilen 3 teşkilatı kapattı.

MHP genel merkezi, muhalif olduğunu düşündüğü yeni seçilen 3 teşkilatı kapattı. MHP genel merkezinin Türk siyaset tarihine şimdiden geçen anti demokratik uygulamaları devam ediyor.

Genel Merkez tarafından oluşturulan ve parti dışından birçok ismin delege yapılmasıyla sonuçlanan kongrelerden ilginç haberler geliyor. Değişim hareketine verdiği 46 üst kurul delegesi desteğinden sonra Bursa'nın il ve ilçe teşkilatları kapatılmış yerlerine atamalar yapılmıştı. Atamayla gelen yeni yönetimler hazırladıkları delege listeleri ile seçimlere gittiler. Buna rağmen birçok kongreyi kaybettiler.

Son olarak Mustafa Kemal Paşa  ilçe teşkilatını kaybeden Genel Merkez, yeni seçilen yönetimi de görevden aldı. Bu gelişme üzerine ilçe teşkilatı 400 üyesiyle birlikte çok sert bir bildiriye imza atarak partiden istifa kararı aldı.

İşte Mustafa Kemal Paşa teşkilatının istifa açıklamasından öne çıkanlar:

"Yüce Türk Milletine Mensubu olduğumuz ve her zaman gurur duyduğumuz partimiz, 7 haziran 2015 tarihinden beri Genel Başkan ve merkez yürütme kurulu üyeleri tarafından, partimize gönül veren milyonlarca gönüldaşımızın Milliyetçi Hareket Partisine dahil olma amaçlarının tam zıttı bir anlayışla yönetilmektedir. Olağanüstü kongre ve değişim isteklerimiz ise yine aynı zihniyet tarafından oldu bittiye getirilerek ve mahkemelere taşınarak tamamen çıkmaza sokulmuştur.

Eveti destekleyen zihniyet Parti içi demokrasinin tamamen bittiği partimiz, tabanla tamamen zıt bir şekilde hareket ederek partili cumhurbaşkanlığının önünü açmış ve dünkü söylemlerini unutarak evet i desteklemiştir. Bu durum biz Türk Milliyetcilerinin gönlünde kapanması imkansız yaralar açmıştır. Ülkücü şehitlerin emaneti. Başbuğ Alparslan Türkeş ve binlerce ülkücü şehidin emaneti ülkücü hareketin siyasi oluşumu olan Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıllık siyasi gecmisinle bağdaşmayan bir şekilde yönetilmektedir. Vatanımızı daha çok severiz Yıllarını bu partiye vermiş, gecesini gündüzüne katarak Milliyetçi Hareketin iktidar olması için mücadele eden yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve yüzlerce üyemiz bugün gönlü kırık bir şekilde partimize veda ediyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi “ büyüklerimizi severiz sayariz, ancak biz ülkücüler vatanımızı daha çok severiz “ İhraç artıkları Bize muhalif diyen zihniyet, partimizin anafikrine ve töresine asıl kendilerinin muhalif olduğunu er yada geç anlayacaklardir. İhraç artiklariyla partimizi iktidara taşımak hayal gücümüzü bir hayli zorlamaktadir. Dava adamlığı Ve bugün bizler; genel başkan ve ekibiyle yol arkadaşlığı yerine, bize yakışanı “ dava adamlığını “ tercih ederek ılce yönetiminden ve parti üyeliğinden istifa ediyoruz.

Son sözümüz: Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Ne mutlu Türk’üm diyene."

İlgili Haberler
MHP İl Başkanı'nı AKP'liler seçmişMHP'de toplu istifa
Etiketler:
  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş