MHP'den Aydınlık yazarına tepki

MHP'den Aydınlık yazarına tepki
MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abbas Bozyel, Aydınlık Gazetesi Yazarı Rıza Zelyut’un Bahçeli’ye yönelik sözlerine yazılı açıklama ile yanıt verdi.

Ömrünü Türk milletinin mukadderatına adayan Bahçeliye saldırmanın ancak insanlıktan habersiz olanların yolu olduğunu söyleyen Bozyel, “Kalemiyle ve diliyle tefrika yaymakla vazifeli bu ve benzerlerinin yaptığı iş; bir taraftan şarlatanlık, diğer taraftan da şirretliktir. Zira Kalemi ve diliyle biz Türk milliyetçisi dava adamlarına söverken, ihanet ehli çevrelere sevgi ve saygı mesajları göndermektedirler. Anlaşılıyor ki bu zat, Türk-İslam Ülküsünün liderine, mensuplarına ve teşkilatına karşı bir şeyler yazmaya zorunlu tutulmuş, aleyhte konuşmaya ve karalamaya mecbur kılınmış bir boyunduruğun altında can çekişmektedir” dedi.

Haksız yere kimseye taş atmadıklarını ifade eden Bozyel, polise, askere kurşun sıkan bölücü PKK, PYD, DHKP-C ve FETÖ gibi terör örgütlerine taş attıklarını belirtti. Düşmanlık edenin düşmanlık, hürmet edenin de hürmet göreceğini kaydeden Bozyel, “Sosyal maliyeti çok ağır bedeller ödemiş, çile, zorluk ve meşakkati, fikir, düşünce ve siyasal yolculuğunun katığı yapmış, zindanlarla ve ölümlerle sınanmış bir hareketin lideri ve mensuplarına çatmak ve hakaret etmek, ancak ve ancak, Türklüğe, Türkiye’ye ve Türk Milliyetçiliğine düşmanlığı olanların yoludur. Biz bu yolun yolcularına, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yol vermemekte yeminliyiz” dedi.

Bahçeli’nin yolunun ayıplı ve kusurlu bir yol olmadığını söyleyen Bozyel,  şunları kaydetti:

“Sayın Bahçeli'nin yolu Türklüğe duyduğu aşktır. İstiklaline ve istikbaline karşı duyduğu mesuliyettir. Bu aşkının ve sorumluluğunun şahidi de, Türk milletinin bizatihi kendisidir. Onun yolu, 15 Temmuz alçak FETÖ darbesinde tarihin akışını ve milletin kaderini değiştiren cesaret ve kahramanlığıdır.  Onun yolu tarihin sunduğu bilgi ve tecrübenin ışığından ders çıkararak milletimizi selamete, hukuka ve adalete götüren hak yoludur. Bu nedenledir ki liderimize yapılan saldırıların başını çeken ve de aslını astarını çok iyi bildiğimiz bu menfur tiplerin ne siyasi hatıralarımızda ne siyasi tarihimizde yerleri vardır. Genel Başkanımızın iç ve dış şer ortaklarının, Rıza Zelyut gibi ideolojisine esir düşmüş adamların hücum ve fitnesine maruz kalması, aynı zaman da istikametimizin doğru olduğunun da delilidir.” 

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş