Milli direnişin kalesine sahip çıkalım!

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Sadece okurlarının satın alabildiği gazetemiz Yeniçağ’ın “Her gün 2 gazete al” çağrısı üzerine çok sayıda telefon ve e-posta aldım. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden arayan okuyucularımız zorunlu olarak eksilttiğimiz sayfaların önemli olmadığını, bayilerde iade kalmaması için yaptıkları çalışmaları anlattılar. “Milli Direnişin Kalesi” ni yaşatmak ve satışını artırarak hak ettiği seviyeye yükseltme çabalarına dair teklifler son derece duygusaldı. Her şeyden önce gazete demek okuyucusuna bayiler kanalıyla gününde ulaşıp, ilan ve reklâm gelirleriyle yayını sürdürmek demektir. Türkiye’de muhalif olmanın, yandaşlığı reddetmenin bedeli ağır... Bu bedeli yıllardır onurla ödüyoruz. Gazete, okuyucusu her gün bayiden satın alıp okuduğunda ayakta kalır.
Bu gazete arkasında hükümet desteği, türedi holding patronları, Soros vakıfları olmadığı için bağımsızdır. Bağımsız gazetenin desteği sadece okuyucusudur. Yeniçağ’ın yazarlığından önce okuyucusu olarak her sabah aynı bayiden gazetemi alırım. Evimizin yakınındaki bayi, bir-iki gün gelmesem, şehir dışında seyahatte olsam da benim gazetemi iade etmez. Beş gün sonra sanki kupon kesiyormuş gibi biriken gazetemi alırım. Bu yöntemi takip etmek en sağlıklısıdır. Anadolu’nun çeşitli köşelerinde okuyucularımızın bazıları bayilerle bireysel hukuk oluşturup satılmayan gazeteleri alarak iadenin önüne geçmeye çalışır. Bu fedakâr yöntemin yanında yakın arkadaşlarını teşvik edenler, her gün bir yerine iki gazete alıp işyerine, kahvelere, lokallere bırakanlar var. İddia ediyorum Yeniçağ’ı okumayan bir okura on gün üst üste gazeteyi hediye edin. On birinci gün götürmediğinizde o sizi arayacak gazeteyi niçin getirmediğinizi soracaktır ve kendiliğinden tiryakisi olduğu gazeteyi arayıp, bulacak ve de okuyacaktır.
Okurdan gelen şikâyetlerin başında her bayide bulunmadığı ya da sınırlı sayıda gelip erken saatte bittiği var. Doğrudur. Türkiye genelinde “tali” denen küçük bayilerle beraber yüz binin üzerinde satış noktası var. Her birine üç-beş gazete yollansa baskı beş yüz bini geçer. Bayinizi belirleyin. Bıkmadan usanmadan bayinize ısrar edin. Eksik geliyorsa fazlasını isteyin. Sonuçta müşteri talebini yerine getirmek zorundalar. Kötü niyetli olanları ana bayiye şikâyet edin. E-posta ile bayi ismi, numarasıyla merkezimize bildirin. Satış servisindeki görevlilerimiz dağıtım şirketine durumu aktarıp takipçisi olacaktır.
Sonuç olarak Yeniçağ’ın “Milli Direnişin Kalesi” olduğuna inanan her okur, satılan her gazetenin bu kalenin mevzilerinde dayanak olan bir taş, bir tuğla olduğu bilinciyle hareket etmelidir. Duyarlı okuyucularımızın bu gayretleri ile tirajımızın kısa sürede artacağına inanıyorum. Tekliflerinizi, şikâyetlerinizi bekliyor desteğiniz için teşekkür ediyorum.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları