Milli Piyango'nun yeni sahibi belli oldu

Milli Piyango'nun yeni sahibi belli oldu
Türkiye Varlık Fonu, yaptığı açıklama ile Milli Piyango ve diğer sayısal şans oyunları için işletme ihalesinde İtalyan Sisal-Şans ortak girişim grubuyla sözleşme imzalandığını duyurdu.

Türkiye Varlık Fonu, Milli Piyango için işletme ihalesinde en iyi teklifi veren İtalyan Sisal-Şans(Demirören Grubu) ortak girişim grubuyla sözleşme imzalandığını duyurdu.

Gelir paylaşımı esasına dayanan 10 yıl süreli sözleşmeye göre, Demirören Holding iştiraki olan Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49  katılımıyla kurulan Sisal - Şans Ortak Girişimi, Milli Piyango’da elde  edilen hasılatı 2020 yılı için en az 9 milyar 320 milyon TL’ye  çıkarmayı taahhüt etti  2018’deki hasılat ise 3.4 milyar TL  seviyesindeydi. Sisal – Şans Ortak Girişimi ayrıca her yıl hasılatı  sözleşmede belirtilen oranlarda artırmakla da yükümlü olacak.

Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesine ilişkin gelir paylaşımı esasına dayanan 10 yıl süreli hizmet alım sözleşmesi için yapılan ihalede, net bugünkü değer bazında en iyi teklifi 2020 yılı için 9 milyar 320 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüdü ve bayi komisyonları da dahil olmak üzere yüzde 9,5 komisyon oranıyla Sisal-Şans Ortak Girişimi vermişti.

İhaleye Doğan-Intralot Ortak Girişim Grubu, SAZKA Group a.s. ve IGT Austria GmbH da teklif vermişti.

İDDAA DA DEMİRÖREN'DE

Sisal-Şans ortak girişim grubunda Demirören Grubu'nun yüzde 51, İtalyan Sisal'ın ise yüzde 49 ortaklığı bulunuyor.

Demirören Grubu daha önce de ABD'li Scientific Games ile ortaklaşa İddaa ihalesini kazanmıştı.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş