“Milliyetçiliğin Altın Çağı”

“Milliyetçiliğin Altın Çağı”
Mililyetçi camianın önemli aydınlarından Prof. Dr. İskender Öksüz, Milli Düşünce Merkezi’nde verdiği konferansta, “Bizim milliyetçiliğimiz kendini değerli kılan milliyetçiliktir” dedi.

Hasan ÇEKİÇ / ANKARA

Türk Milliyetçiliğinin Fikir Sistemi, Millet ve Milliyetçilik, Bilim Din ve Türkçülük, Alt Akıl Aptallar ve Diktatörler, Türküm Özür Dilerim, Niçin? Tarih-Devlet-Ekonomi-Yönetim kitaplarının yazarı, Milli Düşünce Merkezi Yönetim Kurulu üyesi ve MİSAK Başkanı Prof. Dr. İskender Öksüz, Milli Düşünce Merkezi’nde Milliyetçiliğin Altın Çağı adlı bir konferans verdi.

img_1444.jpg

Son dönemde yazdığı kitaplarla Milliyetçiliği evrensel boyutta inceleyen Öksüz, konferansında Amerika’da ve Avrupa’da yükselen milliyetçiliğe çeşitli örnekler vermesi dikkat çekti.

Milliyetçiliği iten ve çeken olarak ikiye ayıran Öksüz, “Avrupa’da ve Amerika’daki milliyetçilik iten milliyetçiliktir. Bizim milliyetçiliğimiz çeken milliyetçiliktir. Batıdaki milliyetçiliğin bizim milliyetçiliğimizle ilgisi yoktur. Dündar Abi; “Onların milliyetçiliği başkalarını aşağılık gösterir.” der. Bizim milliyetçiliğimiz kendini değerli kılan milliyetçiliktir” dedi.

Müslüman Kardeşler ideolojisinin milliyetçi düşmanı olduğunu söyleyen Öksüz’ün konuşmasından satır başları şöyle:

“Seyit Kutup’a göre Milliyetçilik; “Milliyetçilik tarihi ve zamanı geçmiş bir bayraktır” Bu ideolojide millet olmadığı gibi vatandaş da yoktur. Ulus uyduruk bir sosyal yapıdır.

img_1433.jpg

 Ümmetin doğurduğu bir millet biliyor musunuz? Ben biliyorum Vatikan. Başka yok.

Arap tarihi yakın zamana kadar kabileler mücadelesi ile geçti. Araplarda kabileler arasında iletişim yok. Altay Türklerinde var. Necdet Sancar; “Türkler atları erken ehlileştirdikleri için milletleşmeyi erken gerçekleştirdiler.”der. İletişim arttıkça milletleşmeye kayış artacaktır. Milletten vazgeçersen ne olur? Süleymancılar ile Menzilcilerin kavgası başlar.

Osmanlı’da hakim unsur Türklerdir. Yeniçerileri Türk olarak yetiştirirlerdi. Fatih Yeniçerinin yetişmesi için Türk’e verin diyor. Müslüman’a verin demiyor. Yeniçeri, Mehmet Paşa diyemedi Mehemmed Paşa dedi. Fatih Sultan Mehmet “önce Türk’e verin, olmadıysa başka Türk’e verin” diyor.

img_1441.jpg

 Marksizim bugün Marks gibi milliyetçi düşmanı değil. Sol bugün birçok noktada bizimle aynı değerlere sahip. Ortak noktamız cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak. “

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.