Mısır’a da AKP kurduruyorlar

A+A-
Savaş SÜZAL

Türk halkı yalanı ve yalancıyı sever diye yazınca, “yapma o kadar da değil” diye tepki görmüştüm. İşte daha da fazla olduğunun en güzel kanıtı. Siyasetçilerin yalanlarını dinlemek için seçim meydanlarını dolduran kitleler sizlere bir şey söylemeli. Karnı aç, işsiz, çocuklarının girdiği imtihanlar düzmece, geleceği olmayan, bağıran çağıran koca kitleler size ne anlatıyor?
Teknik, bilimsel eğitimi ve birikimi olmayan bir adam çıkmış, birilerinden duyduğu, Marmara’nın çevrebilimle ilgili yapısını değiştirecek bir zırva ortaya atıyor. Herkes oturup onu konuşuyor. Aynı şeyi Ecevit de önermiş. İyi de Ecevit, hangi teknik üniversite ile fen fakültesi mezunu ki?
Bu çılgın palavralar bana görgüsüz Arap projelerini hatırlattı. Bizimkilerin hayran olduğu Arap kardeşleri, petrol dolarlarını halka vermemek için denize adalar, gökdelenler falan yaptı. Şimdilerde ise hepsi boş, hepsi sinek avlıyor. Gömdüler milyar dolarları. Bir atasözümüz vardı, “Arap yağı bol bulunca orasına burasına sürer” diye. Acaba, bizimkiler neyi bol bulup nereye sürmeye hazırlanıyor?
Dünya bir şeyler eşiğinde bizimkilerse goygoyculuk peşinde. Sonra da yakınırız, bize bunu ettiler şunu ettiler diye. İyi de fenalıkları biz kendi kendimize etmiyor muyuz? Oysa farkındaysanız Batı’nın kışkırtması ile patlak veren Suriye olayları, sıranın bize geldiğini gösteren son işaret. Duyuyorum içinizden bazıları, “orada demokrasi yok bizde var” lafları ediyor. Sahiden mi?

Oy vereceğiniz hangi milletvekili adayını gerçekten siz seçiyorsunuz? Onları siyasi parti liderleri belirlemiyor mu? Peki, seçmen sayıları üzerinde oynanan oyunlar. Bir kaybolan bir ortaya çıkan milyonlarca sahte seçmen rakamları ve çöplüklerde ortaya çıkan kayıp sandık olayları. Demokratik ve özgür ülkemizde hangi savcı bugüne kadar bu durumu soruşturma cesareti gösterdi? Ve partilerin seçim barajları ile dokunulmazlıkların kaldırılması.
Biz sazanız ya, ağzımız açık oturmuş NATO uçakları bizdeki diktatörleri görevinden alsın diye bekliyoruz. İyi de ölen, öldürülen binlerce masum ne olacak? Irak’ta bir milyon, Libya’da ne kadar henüz bilinmiyor, Mısır’da rakam kaç, kimse söylemiyor. Ölen Müslüman olunca zaten sayı önemli değil. Sizin egoistlik ve tembelliğiniz yüzünden yaşamlarını kaybeden din kardeşlerinize ne diyeceksiniz?
Bu kez Avrupa Birliği, Libya’ya girmeye hazırlanıyor. Hani bizim Tayyip Bey’in işbirliği yaparak, savaş uçağı, savaş gemisi ile üs ve karargâh verdiği Hıristiyan haçlı kuvvetleri var ya, karadan Libya’yı işgale hazırlanıyormuş. Suriye’de yaşananlar, henüz Batı ve Hıristiyan dünyasının ele geçiremediği ordusu ile düzenini korumaya çalışıyor. Mısır’da, Tunus’ta ordu içten içe ele geçirildiği için işleri kolay oldu. Libya’da ise Kaddafi kesenin ağzını açtığı için henüz yutamadılar.
Şimdi Mısır’da Başbakanın da üye olduğu Müslüman Kardeşler’e Mısır AKP’sini kurduruyorlarmış. Suriye’ye kurdurmuşlar para yardımı yapıyorlardı ya. Bizdeki kurdurdukları AKP’nin ise miadı doldu.
Kırık ampul partisinin yetkilileri milli lafından da hoşlanmıyor. Onlar millet yerine ümmet sözünü kullanıyor. Karargâh NATO’ya teslim. Başımızda haçlı kuvvetlerine biat etmiş kendilerini Müslüman diye satan bir grup bulunurken. Önemli olan ampul takımı kendilerini devirmek isteyen haçlı seferlerine, hazırladıkları polis ve lejyoner paralı askerlerle ne kadar karşı koyabilecek?
İşin acı tarafı, bizim buralardan, bu kıtadan AKP’ye katılan bazılarının çıkıp da Bahçeli’ye ve Kılıçdaroğlu’na laf etmesi. Biz onların burada ne yaptıklarını, nerelerde çalıştıklarını, kimleri yaladıklarını biliyoruz. Nasıl olsa az kaldı. Eğer bu seçimde de AKP iktidarı ele geçirirse hep birlikte Türkiye’nin parçalanmasına tanık olacağız. Yakışır, zaten olmazsa iktidarı parselleyip satmaya başlayacaklar nasıl olsa.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları