Astrolog Emire Tuğçe Akarlar yılbaşına kadar olacakları açıkladı. Zincirleme herkes etkilenecek

2021'nin son Güneş tutulması gerçekleşti. Astrolog Emire Tuğçe Akarlar, bugün gerçekleşen Yay burcunda Güneş tutulmasının yaşamın tüm alandaki etkilerini yazdı.

Haber Giriş: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 14:42
Takip Et
Astrolog Emire Tuğçe Akarlar yılbaşına kadar olacakları açıkladı. Zincirleme herkes etkilenecek
+
Aa
-

2021'nin son Güneş tutulması gerçekleşti. Yaklaşık 1 buçuk saat süren tutulma sadece Güney Yarım Küre'den izlenebildi. Ünlü astrolog Emire Tuğçe Akarlar gerçekleşen tutulmanın etkilerinden tek tek bahsetti.

Akarlar'ın yazısı şu şekilde:

"Geçmiş; biz onunla yüzleşene kadar asla tam olarak unutulamaz diyen yılın son tutulma gününden merhabalar. Yay burcunda meydana gelen bu Güneş tutulmasında gökyüzünde Oğlak burcu yükseliyor.

Gerek sabit yıldız özelinde, gerek tutulmada Venüs’ün Oğlak burcunda sınır dışında oluşunda, gerek Mars’ın Jüpiter tarafından karelenirken, iletişim ve düşünme şeklimizi anlatan Merkür’ün Neptün ile zorlayıcı açısının bize söylediği şey aslında hep bir yerden aynı kapıya çıkıyor.

Kendimizi adadığımız konularda hırsa dönüştürdüğümüz şeyler aslında bir bataklık gibi daha çok zorladıkça daha çok çıkılamaz hale gelmemize yol açacaktır, o yüzden süreci sakinlikle, akılcılıkta yönlendirebilmenin yollarını keşfedin.

Kafalar karışık. Sabırsızız. Belki çok fevriyiz.. Çok harcıyoruz, çok kavga ediyoruz, çok koşuyoruz… bir çok olma halindeyiz. Çok olmak… Yay burcu Jüpiter’in yönetiminde zaten aşırılıklarla ilgiliyken tutulma yöneticisi Jüpiter’in bir de Mars ile kare oluşu; eylemlerimizdeki abartının dozunu yükseltiyor… elimizde olmayan durumlarla, inançlarımızla sınanıyoruz.

Bakış açımızı değiştirmeye çalışıyoruz ancak bakabileceğimiz bir odak noktası bulmakta zorlanıyoruz. Mutlu olmak istiyoruz ama Venüs, oğlak burcunda olduğu için ve hatta Pluton ile bir arada olduğu için zihnimiz mutluluğu analitik bir şekilde okumaya çalıştıkça tatminsiz hissediyor. Tatmin olamadıkça hırçınlaşıyor ve bu sefer belki de gerçekten mutluluğu öteleyecek tatsız eylemlere çekiliyoruz.

Geçmişteki kusurlarımızla yüzleşerek ilerlemek gerekiyor. Venüs iki hafta sonra geri hareketine başlayacak ve Mars yay burcuna geçtiğinde aslında 13 Aralık ardından tutulmanın etkilerini daha güçlü duyumsamaya başlayacağız. Tutulma derecesi sabian sembollerinde ‘bir dulun geçmişi gün ışığına çıkar’ olarak anlatılır. Bitmiş, eskimiş, unutulmaya çalışılmış her ne varsa etiketine bakıldığında acı bir tat bırakan; masaya yatırılmaya mecbur. Tutulmanın güney ay düğümü tarafında oluşu da zaten; başlangıçların anlamlı bitimleri ve olumlu başarılara gebe olacak şekilde planlanması gerektiğini vurguluyor.

Kontrol teması çok güçlü. Görmezden gelemezsiniz. Yok sayamazsınız. Düşüncesizce sabırsız aksiyona geçemezsiniz. Çifte standart yapamazsınız. Hakkaniyeti hiçe sayamazsınız. Manipüle edemezsiniz. Etrafınızda bu şekilde davranan insanları tek kalemde kılıçtan geçirmek yerine ya da kapıyı çarpıp çıkmak yerine, doğru bir ajanda ile planlayarak çözümlemek zorundasınız.

Paranın yeterliliği, duygusal konularda tatmin olma hali, mutluluğun kelime anlamı ve hayatımızdaki yeri, ilişkilerdeki alma verme dengesi… Sanki bu noktalarda rahatlayabilmek için; iç sesimiz yasak olana yürümeyi salık veriyor olabilir; sınırı aşmak hiç bu kadar cazip gelmemiş olabilir uzun zamandır… Bunlarla yüzleşmek bile aslında başlı başına bir geçmiş muhasebesi aslına bakarsanız.

Tutulma Türkiye’nin komşuları ile ilgili; habersiz olduğu durumları gün yüzüne çıkarabilir. Güvenlik ile ilgili tedbirler getirilebilir. Finansal konularda bazı yasal süreçlerin tetiklenmesi olasıdır. Bireysel hayatlarımızda, haritalarında 12 derecede değişken burçlarda gezegenleri olanlar da tutulmadan doğrudan etki alıyor olacaktır.

Ateş elementinin tezahür ettirici desteğini kullanıp; sağ duyumuzu yitirmeden aksiyon alabilmeyi hepimiz için tüm kalbimle diliyorum.."