Sedat Peker ''Benim için anlaşma yaptı diyorlar...'' dedi, bomba Merkez Bankası yanıtı geldi. 128 Milyar Doların akıbeti belli oldu

Sedat Peker, hakkında AKP ile anlaştığı iddialarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Peker'in Merkez Bankası açıklamasına bir vatandaştan 128 Milyar Dolar olayına ilişkin bomba yorum geldi. 

Haber Giriş: 12 Haziran 2021 Cumartesi - 22:55
Son Güncelleme: 13 Haziran 2021 Pazar - 00:57
Takip Et
Sedat Peker ''Benim için anlaşma yaptı diyorlar...'' dedi, bomba Merkez Bankası yanıtı geldi. 128 Milyar Doların akıbeti belli oldu
+
Aa
-

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker, hakkında AKP ile anlaştığı iddialarına çok sert tepki gösterdi. 128 Milyar Doların akıbeti ile ilgili tartışmaların göbeğinde yer alan Merkez Bankası da bu açıklamalardan nasibini aldı.

"Yarın yayınlayacağımı söylediğim ana yemek öncesi ara sıcağımı gördüklerinde benim onlar gibi olmadığımı anlayacaklar" diyen Sedat Peker'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"1-Bazı insan müsveddesi çifte dilimlenmiş kaşarlar, benim için anlaşma yaptı diyorlar. Şükürler olsun biz kahpe kursağında büyümedik. Bu sözleri söyleyenler cahilliğinden söylüyorsa sözüm yok. Ancak kahpeliğine söylüyorlarsa, onlar kesin kahpe kursağında büyümüşlerdir.

2-Yarın yayınlayacağımı söylediğim ana yemek öncesi ara sıcağımı gördüklerinde benim onlar gibi olmadığımı anlayacaklar.

3-Ben bu yola çıktığımda aracı olarak beni arayanlara, merkez bankasının anahtarını verseler de vazgeçmem demiştim. Ben eminim ki bunları söyleyen kahpelere 1 milyon dolar verseler, bunlar onurlarını, şereflerini, namuslarını da satarlar.

4-Ben size anlatılan Sedat Peker değilim. Sizin tanıdığınız Sedat Peker başkası. Ben başka bir adamım. Siz avcıların anlattığı hikayeye inanmayı tercih ettiniz. İlk defa hikayenin gerçeğini aslandan dinlemektesiniz.

5-Beni kurban etmek istediler. Daha önce söylediğim gibi, kurban öküzden olur, koyundan olur, deveden olur. Aslandan kurban olmaz. Biz aslanız aslan."

MERKEZ BANKASI YORUMU OLAY OLDU

Sedat Peker'in, "Ben bu yola çıktığımda aracı olarak beni arayanlara, merkez bankasının anahtarını verseler de vazgeçmem demiştim" ifadelerine Ege Üstündağ isimli vatandaşın verdiği yanıt olay oldu.

128 Milyar Dolar tartışmalarıyla gümdemde olan Merkez Bankası'na ilişkin Üstündağ, "Zaten boş merkez bankası, alsan da bişey değişmez ki" yorumunu yaptı.

Üstündağ'ın bu yorumunu Sedat Peker retweet etti.