Boğaziçi'nde Spor Ödülleri heyecanı

Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’nun bu yıl on birincisini düzenlediği Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri 20 Aralık Pazartesi 20.00’da Albert Long Hall’de düzenlenecek.

Haber Giriş: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 08:00
Son Güncelleme: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 08:01
Takip Et
Boğaziçi'nde Spor Ödülleri heyecanı
+
Aa
-

11. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri, 20 Aralık Pazartesi 20.00’da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de sahiplerini bulacak. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri oylamaya katılarak Spor Ödülleri 2021 için yılın “en”lerine karar verecek.

Oylamada, en iyi takım, en iyi basketbol oyuncusu, en iyi voleybol oyuncu, en iyi çıkış yapan takım, en iyi bireysel oyuncu, en iyi çıkış yapan sporcu, en iyi antrenör, en iyi spor yorumcusu, en iyi yönetici ve en iyi spor programı kategorileri yer alacak. Törende ayrıca Sportsmanship Brotherhood (Sporcu Kardeşliği) adıyla özel ödüller ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü de verilecek.

Adaylar ise şu şekilde olacak:

En İyi Takım: Anadolu Efes, Beşiktaş, Fenerbahçe SafiPort, Vakıfbank SK, Yeşilyurt

En İyi Basketbol Oyuncusu: Vasilije Micić, Alperen Şengün, Kayla McBride, Sertaç Şanlı, Shane Larkin

En İyi Voleybol Oyuncusu: Eda Erdem, Ebrar Karakurt, Hande Baladın, Tijana Boskovic, Zehra Güneş

En İyi Bireysel Sporcu: Buse Naz Sürmeneli, Ayhancan Güven, Ferhat Arıcan, İlke Özyüksel, Mete Gazoz

En İyi Çıkış Yapan Sporcu: Cem Bölükbaşı, Cem İlkel, Ersin Destanoğlu, Tuğba Şenoğlu, Victoria Zeynep Güneş

En İyi Çıkış Yapan Takım: Bellona Kayseri, Galatasaray e-spor, Fatih Karagümrük, Kastomonu Belediyesi Hentbol, Pınar Karşıyaka

En İyi Antrenör: Erdem Can, Ergin Ataman, Giovanni Guidetti, Göktuğ Ergin, Sergen Yalçın

En İyi Spor Yorumcusu: Serhan Acar, Caner Eler, Emre Özcan, İnan Özdemir, Orkun Çolakoğlu

En İyi Spor Programı: Amerikan Mutfak, Bein Teknik, Kırılma Anı, Tardini Büfe, Şampiyonların Kahvaltısı

En İyi Spor Yöneticisi: Abdullah Topaloğlu, Birol Aydın, Mehmet Akif Üstündağ, Suat Çelen, Uğur Erdener

Sportsmanship Brotherhood ödül sahipleri şu şekildedir:

Ampute Milli Futbol Takımı, Ayşegül Pehlivanlar, Abdullah Öztürk, Ahmet Önder, Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, Golbol Milli Takımı, İşitme Engelliler Kadın Voleybol Takımı, Kadın Voleybol Takımı, Koral Berkin Kutlu, Merve Akpınar ve Sevilay Öztürk.