Yeni Çağ Gazetesi

Evlerini alamayan mağdurlar Eminevim önünde eylem yaptı

Eminevim mağdurları şirketin Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı. Gazeteci Barış Yarkadaş da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla, Eminevim mağdurlarına destek oldu. Yarkadaş paylaşımında, “Mağdurlar, tamamlanmayan projelerin muhatabını arıyor ve şirkete açıklama yapması için çağrı yapıyor. Bir ay önce bu konuya dikkat çekmiştim. Bu gece ise yasası çıkıyor. Sorun ciddi..." ifadelerini kullandı.

5.03.2021 12:52:00

Evlerini alamayan mağdurlar Eminevim önünde eylem yaptı

Eminevim’den konut ya da arsa alarak mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı.

Vatandaşlar, 'Eminevim artık emin değil', ‘Tapumuzu istiyoruz' ve ‘Eminevim pişmanlıktır' yazılı pankartlarla bir araya geldi. Yıllardır yaşadıkları mağduriyete tepki gösteren vatandaşlar, tapularını talep etti.

SORUN CİDDİ
Gazeteci Barış Yarkadaş da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla, Eminevim mağdurlarına destek oldu. Yarkadaş’ın, Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:
"Kontrolsüz büyüyen emlak şirketlerinden Eminevim'in mağdurları Üsküdar Altunizade'de buluştu. Mağdurlar, tamamlanmayan projelerin muhatabını arıyor ve şirkete açıklama yapması için çağrı yapıyor. Bir ay önce bu konuya dikkat çekmiştim. Bu gece ise yasası çıkıyor. Sorun ciddi..."