Feyyaz Uçar da Sergen Yalçın ile köprüleri attı. Yalnızca bir maçta yaptığı hataları saydı

Futbol yorumcusu Feyyaz Uçar, Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalarak galibiyet kötü gidişata dur diyemeyen Beşiktaş'ın oyununu değerlendirdi. Uçar, teknik direktör Sergen Yalçın'a sert eleştirilerde bulundu.

Haber Giriş: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 11:57
Son Güncelleme: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 11:59
Takip Et
Feyyaz Uçar da Sergen Yalçın ile köprüleri attı. Yalnızca bir maçta yaptığı hataları saydı
+
Aa
-

Yayıncı kuruluşta yorumculuk yapan Beşiktaş'ın eski golcüsü Feyyaz Uçar, 1-1 sona eren Kasımpaşa-Beşiktaş maçını yorumladı. Uçar, ağır eleştiriler yaptı.

"Sergen Yalçın'ın 88. dakikadaki değişikliklerini hala anlayamıyorum" diyen Uçar, "Orası yedek kulübesi, bekçi kulübesi değil" diyerek Yalçın'a sert göndermede bulundu.

FEYYAZ UÇAR'IN DEĞERLENDİRMELERİ ŞU ŞEKİLDE:

"Maç öncesi Sergen Yalçın, 'girdabın içerisindeyiz' dedi. Beşiktaş girdap da ama çırpınıyor. Girdapta akıntıya doğru yüzersin. Bakıyorum, çırpınan bir ekip görüyorum. Stresli, sıkıntılı; 1-0'ı koruyamayan, hem teknik kadro hem de oyuncular olarak bir stres var.

Sahadaki oyuncularda gereksiz top kayıpları yapıyor. Yardımlaşma bitmiş. Bireysel çabalar var. 20 yaşındaki bir çocuk Beşiktaş'ın en iyisi. Başlı başına tezat. Tecrübeli oyuncuların, kriz oyuncuların nerede, kriz hocan nerede?

Sergen Yalçın'ın 88. dakikadaki değişikliklerini hala anlayamıyorum. Geçen seneki aynı şeyler devam ediyor. Orası yedek kulübesi, bekçi kulübesi değil. Neyi bekliyorsunuz. Gelen geçeni mi, maçın bitmesini mi bekliyorsunuz? Maç 1-0, kötü gidiyor. Skoru alamıyorsun. Skoru koruman lazım. Sergen'i çok seviyorum ama tezatlıklar var. 'Oyunculara geri çekilin demedik' diyorsun. Sen Ghezzal'ı çıkarıp Mehmet Topal'ı oyuna alıyorsun. Bir tane kanat çıkarıp orta sahayı güçlendiriyorsun bir de Can'ı en iyi oynayan oyuncunu alıp köşeye çizgiye atıyorsun. Senin bu hamlen sonrası oyuncun savunma psikolojine girecektir. Bu çok doğal bir şey."

İlgili Haberler