Yeni Çağ Gazetesi

İçişleri'nden muhtarlık seçimlerine ilişkin genelge

İçişleri Bakanlığı YSK'nin talebi doğrultusunda valiliklere yeni bir genelge gönderdi. Bu kapsamda; 7-14-21 ve 28 Mart'ta yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimleri ile halk oylamasında görev alacak seçmenler "yüksek" ve "çok yüksek" risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacağını duyurdu.

3.03.2021 13:50:00

İçişleri'nden muhtarlık seçimlerine ilişkin genelge

İçişleri Bakanlığı, bu ay içerisinde yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimleri ile halk oylamasında görev alacak kişiler ile seçmenlerin; yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; İçişleri Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) talebi doğrultusunda valiliklere genelge gönderdi.

Gönderilen genelge ile 7-14-21 ve 28 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak olan muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimleri ile halk oylamasında görev alacak kişiler ile seçmenler; yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.