Meral Akşener Amasya'da feryat figanla karşılandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sefaletin hüküm sürdüğü Amasya’da feryat figanla karşılandı. Esnaf gezileri sırasında Akşener’in yolunu kesen bir kadın, “Kızım sen nerelerdesin, bizi neden kurtarmıyorsun? Biz artık bittik” diye feryat etti. Akşener kadının sözleri karşısında duygulandı.

Haber Giriş: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 15:11
Takip Et
Meral Akşener Amasya'da feryat figanla karşılandı
+
Aa
-

Halil Yatar - Ramazan Cenik - Ceyhun Canbolat / Yeniçağ - Amasya

24 aydır il il, ilçe ilçe esnaf gezen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener korku duvarlarını yıktı. 24 ay önce utana sıkıla sorunlarını anlatan esnaflardan bugün gelinen noktada, vatandaşlar Akşener’in yolunu kesip feryatlarını açık açık dile getiriyor.

AKŞENER AMASYA'DA

Akşener, esnaf gezilerinde yeni durağı Amasya oldu. Amasya’da ilk olarak Merzifon ilçesini ziyaret eden Akşener’e burada kasap dükkanı işleten bir esnaf, “Düzenli olarak gelen ve ayda bir kilo et alan vatandaşlarımızın şu anda et alma şansı yok” dedi.

Akşener, kasap dükkanın ardından ziyaret ettiği market esnafı sorunlarını şu sözlerle anlattı: “İşler kötü, sattığımız malı yerine koyamıyoruz. Günde 3 kere yeni fiyat geliyor. Sabahtan beri sadece 2 müşteri geldi. Alım gücü düştü. Burada hep 3 harfli marketler çalışıyor. Mülk gelirim olmasa bu zamana kadar dükkanı 50 kere kapatırdım. Normalleşmemiz, halkla bütünleşen insanlarla beraber olmamız lazım, halkını sevenlere oy vereceğiz.

"SİZ MUSTAFA KEMAL'İN KIZISINIZ"

Akşener’in yolunu kesen bir vatandaş ise, “Esnafları gezin sabah besmeleyle dükkan açıp, akşam besmeleyle dükkan kapatan bir ülke olduk. Bu ülkede bir ekmeği alamayan insanlar var. Elin Suriyelisi buraya geldiği zaman birinci sınıf, ben ikinci sınıf insan muamelesi görüyorum. Siz Merzifon’a niye yüzlerce korumayla gelmediniz? Bu kadar halk sizi neden bağrınıza basıyor? Siz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kızısınız” ifadelerini kullandı.

Bir diğer vatandaş ise, “Sizi görebilmek için hevesle geldik. Artık başımızda sizi görmek istiyoruz. Zaten fakirdik daha da fakirleştik. Hastayım çalışamıyorum. Sağdan soldan yardımlarla geçiniyoruz. Ne olursunuz artık başa gelin” diye konuştu.