Onlarcası ölü şekilde karaya vurdu

Silivri'de kıyıya vuran onlarca ölü yengeç, çevre sakinleri tarafından tedirginlikle karşılandı. İlçe sakinleri, daha önce böyle bir durum yaşanmadığını ifade etti.

Haber Giriş: 19 Haziran 2021 Cumartesi - 13:32
Son Güncelleme: 19 Haziran 2021 Cumartesi - 14:48
Takip Et
Onlarcası ölü şekilde karaya vurdu
+
Aa
-

DHA'da yer alan habere göre, Silivri sahiline onlarca ölü yengeç vurdu. Çevre sakinleri daha önce böyle bir durum yaşanmadığını ifade ederek ölümlerin müsilaj kaynaklı olabileceğini belirtti.

ÖLÜMLER TEDİRGİN ETTİ

Marmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj Silivri açıklarında da görülüyor. Silivri Mimar Sinan Mahallesi Kumsal mevkiinde onlarca ölü yengeç vurdu. Yengeç ölümleri tedirginliğe neden oldu.

"BÖYLE BİR GÖRÜNTÜ GÖRMEDİK"

Ölümlerin yaşandığı alana yakın tesis işleten Hüsnü Yaşar, "Eskiden yengeç ölümleri yoktu. Deniz dibinde ne varsa artık yengeç ölümleri çok fazla oldu bu sene. Burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi burada temizlik ve bakımları gerçekleştiriyorlar. Burada daha önce böyle bir görüntü görmedik, 20 senedir burada yaşıyorum" diye konuştu.

Öte yandan Silivri açıklarında balık tutan bazı balıkçıkların ağlarını deniz salyası kapladı. Balıkçı teknelerin olduğu alanlarda görülen deniz salyası sahil kısmında görüntü kirliliğine neden oldu.

 

 

İlgili Haberler