Sedat Peker paraları götüren Tosuncuk'un saklandığı yeri açıkladı

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın Belarus’ta olduğunu iddia etti.

Haber Giriş: 12 Haziran 2021 Cumartesi - 15:21
Son Güncelleme: 12 Haziran 2021 Cumartesi - 15:26
Takip Et
Sedat Peker paraları götüren Tosuncuk'un saklandığı yeri açıkladı
+
Aa
-

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker Twitter’dan yaptığı açıklamada yine gündemde bomba etkisi yaratacak bir iddiada bulundu. Peker, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın Belarus’ta olduğunu öne sürdü.

Mehmet Aydın’ın Bolivya’da olmadığını belirten Peker paylaşımda, “Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Çiftlikbank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor?” dedi.

Sedat Peker’in Twitte’dan yaptığı açıklama şu şekilde:

“1-Kırk yaşın altındaki kardeşlerim, ben kurtarıcı değilim. Zaten kurtarıcı diye bir şey yoktur. Ben sizle anlaşma yapmış olan kırk yaş üstü birisiyim. Siz bana intikamımı almamda yardımcı olacaksınız, ben de size kurtarıcıya ihtiyaç olmadığını kanıtlayacağım.

2-Kırk yaşın altındaki kardeşlerim, kurtarıcı olmak doğru soruyu sorabilmektir. Doğru soruyu sorabilirsen ve sorunun cevabını almak için ısrarcı olursan, toplum kurtulmuş olur.

‘MEHMET AYDIN İSİMLİ ŞAHIS BELARUS'TA’

3-Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Çiftlikbank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor?

4-Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Belarus’tan bu şahsı getirmeyen devletimizin içinde görevli olan bazı insanların bu paradan pay aldığı ortadadır. Bu şahsın yanına Belarus’a gidip onu ziyaret eden kişiler, aracı olan kişiler bellidir.

5- Ben örnek alınacak kişi değilim. Kurtarıcı değilim. Bazılarından kendi intikamımı alabilmek için size doğru soru sormayı ve onu takip etmeyi öğretecek kişiyim.”