Yeni Çağ Gazetesi

Torpilli aşı olanlar çoktan gitti bir siz kaldınız. Ekmek parası peşinde bölüm 2

Türkiye'de korona virüs salgınında yeni normalleşme sürecine geçilirken, toplu taşıma araçlarındaki doluluk dikkat çekici. Çok sayıda vatandaş, korona virüse yakalanma pahasına işten, eve gitmeye çalıştı. İstanbul'da metrobüs duraklarının da dolu olduğu görüldü.

3.03.2021 20:42:00

Torpilli aşı olanlar çoktan gitti bir siz kaldınız. Ekmek parası peşinde bölüm 2

Türkiye, korona virüs salgını sürecinde yeni normalleşme sürecine geçti. Süreç kapsamında iller, çok yüksek, yüksek, orta ve düşük şeklinde risklere ayrıldı. Yeni normalleşme döneminde yerinde kararların alınması hedefleniyor. Yasaklara uymayan ve hasta sayılarında artış gösteren illere yeni yasaklar getirilirken, hasta sayıları düşen iller de kısıtlama kapsamından çıkarılarak sırasıyla düşük riskli illere kadar düşürülecek. Bu sayede de giderek normalleşmenin seviyesi de artırılmış olacak. 

Ancak Türkiye'de normalleşmenin ikinci gününde metrobüs duraklarında yine aynı manzaralar ile karşılaşıldı. İşten eve gitmeye çalışan binlerce vatandaş, korona virüse yakalanma pahasına metrobüse binmeye çalıştı. 

İstanbul Mecidiyeköy'deki metrobüs durağındaki kalabalık da dikkat çekti. Vatandaşlar, erkenden eve gitmek için sosyal mesafe kurallarından yoksun bir şekilde otobüslere biniş yaptı. 

 

İLGİLİ HABERLER