Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu çıtayı yükseltti. Gerçekleri soranlardan hesap sorulmasını istedi

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu bugünkü yazısında, ülkedeki sorunları dile getiren meslek odaları ve bunları haberleştiren gazetecilerden hesap sorulmasını istedi. Karahasanoğlu, “Hesap sorulmayacak ise, AK Parti’ye verilen oylar, haram olsun” dedi.

Haber Giriş: 6 Mayıs 2021 Perşembe - 09:25
Takip Et
Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu çıtayı yükseltti. Gerçekleri soranlardan hesap sorulmasını istedi
+
Aa
-

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü köşesinde “AK Parti’ye oylar, haram olsun!” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Karahasanoğlu yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkeye ihanet edenlerden hesap sorulmayacak ise.. Alınlarının teri ile seçim kazanamayacaklarını anlayınca darbe tehdidi ile karşımıza çıkanlardan hesap sorulmayacak ise, AK Parti’ye verilen oylar haram olsun..

Siyasi çıkarlar uğruna, bu ülkenin insanlarının sağlığı üzerinden tedirginlikler üretip “550 ilaç bulunamıyor” açıklamaları yapan eczacıların meslek odalarından, onların bu açıklamalarını manşetlerine yerleştiren gazetecilerden hesap sorulmayacak ise, AK Parti’ye verilen oylar, haram olsun..

Düşünün.. Sıradan bir rahatsızlığınız bile olsa.. Doktor size ısrarla tembihlemiş: “Sakın ha sakın.. İlacınızı aksatmayın.. Çok tehlikeli..” Ve siz.. Eczanelerde 550 ilacın bulunamadığını, yakında eczanelerin kepenk kapatacağını gazetelerden okuyorsunuz.

Bırakın o ilacı bizzat kullanan hastaları.. O hastaların yakınları bile, bu tedirginlikten dolayı, bu stresten dolayı hasta olmaz mı? Bu ahlaksızlığı yaptılar, bu yalanlarla insanların sağlıklarını tehlikeyle attılar..

Bunlardan hesap sorulmayacak ise, AK parti niye iktidarda?”

Son dönemde sağlık alanında atılan adımlara değinen Ali Karahasanoğlu, Türkiye’nin korona virüs aşısı için attığı adımları anlattı ve uzun yazısını şöyle sonlandırdı:
“Türkiye ayakta kalmak için direnirken.. Ayağına çelme takmaya çalışanlardan.. Türkiye’yi devirmek için tekme üzerine tekme atanlardan..

Bin bir yalan ve iftira ile gerçekleri çarpıtanlardan.. Bile bile yalan söyleyenlerden.. Belki şu korona ile yoğun mücadele günlerinde olmayabilir ama..

Şu günler geçtikten sonra.. Tüm bu ihanete imza atanlardan hesap sorulmayacak ise..AK Parti’ye oylar haram olsun..

Bu ülkeye, bu ülkenin insanlarına, o üzüntüleri yaşatanlardan hesap sorulmazsa..

‘Biz onlara rağmen, ülkemiz insanını o tehlikelerden koruduk. Bu yetmez mi?’ denilerek, bu hainlerin hesap vermesi sağlanmazsa.. Bu hainler cesaretlendirilmiş olacaktır..

Bir başka zayıf durumumuzda, yine bunların bizi arkadan hançerlememeleri için.. Hepsinden hesap sorulması, kaçınılmazdır..”