Yeni Çağ Gazetesi

Zoom nasıl indirilir?

Zoom ile canlı ders uygulaması dün başladı. EBA'da yaşanan teknik arıza nedeniyle milyonlarca öğrenci ve öğretmen Zoom uygulaması üzerinden ders yapmaya başladılar..

23 Eylül 2020 Çarşamba 16:27

Zoom nasıl indirilir?

Pandemi salgını nedeniyle kapalı olan okulların yerine evden uzaktan eğitim başladı. Son dönemde popülaritesini artıran uygulamaların başında gelen Zoom üzerinden canlı ders takibi başladı. EBA'nın dün çökmesi ile veliler ve öğretmenler alternatif olarak Zoom'a yöneldi. EBA ,gibi görüntülü ve sesli konuşma imkanı sunan Zoom uygulaması üzerinden dersler yayınlanmaya devam edecek. Öğretmenler EBA TV'den açtıkları canlı derslerin yanı sıra Zoom uygulamasını kullanarak da öğrencileri ile görüşmeler yapıyorlar.

ZOOM NASIL İNDİRİLİR?

Zoom uygulamasını Google Play ve Apple Store’dan indirebilirsiniz. Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemeniz istenebiliyor.

ZOOM İNDİRİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN 

Zoom uygulamanızı güncelleyin! Zoom uygulaması, bu dönemde de özellikle yine öğretmenler, özel okullar ve kurslar tarafından yoğun olarak kullanılacaktır. Zoom, bahar dönemine göre pek çok önlem alarak daha güvenli hale geldi. Bu nedenle en güncel uygulamanın kullanılması önemli. Aynı dikkat, Microsoft Teams gibi başka uzaktan çalışma ve videokonferans uygulamaları için de gösterilmeli.

Canlı bağlantı sırasında arkadaki görüntüye özen gösterin! Zoom veya Microsoft Teams gibi programlar yoluyla yapılan görüntülü video bağlantılarında, öncelikle öğrenciler sadece kendi öğretmeninden gelecek e-posta veya mesajdaki bağlantılara tıklamalı. Öğrenci, mümkünse yalnız olacağı ve sakin bir odadan katılmalı. Görüntülü konuşma sırasında görüntünün arka planında, yaşadığı yeri ve ailesi ile ilgili özel bilgileri açığa çıkarabilecek resimler olmamalı.

Güncel antivirüs yazılımı kullanın. 1 milyarı aşkın zararlı yazılım var ve bunlara her gün 350 bin yeni zararlı yazılım katılıyor. Hiçbiri iyi niyetli değil. Pandemi döneminde zararlı yazılım bulaştırmayı veya kimlik bilgisi elde etmeyi hedefleyen oltalama (phishing) çabaları çok fazla artış gösterdi. Güncel ve proaktif bir antivirüs veya internet güvenliği yazılımı, pek çok dertten uzak tutar. İnternette eğitimin keyfini güvenle sürmenize imkan tanır.

İlk yorum yazan siz olun
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.