“Muhteşem” 18 Mart’ta Çanakkale’ye gidebilecek m

A+A-
Ahmet TAKAN

Dün kaldığımız yerden devam edelim...
İmralı’dan esen sert rüzgarlar yüzünden yatak döşek olan “Muhteşem”in durumu hakkında siz değerli okurlarımıza “son dakika” bilgileri verelim.
“Muhteşem”in hastalık haberi AKP kulislerini, panik havası içinde fena halde karıştırdı. “Muhteşem”in sağlık durumu hakkında her kafadan bir ses çıkıyor. “Soğuk algınlığı” teşhisi kendi partilileri tarafından bile inandırıcı bulunmadı.
“Epilepsi nöbeti geçirdi. Evde çok fenalaşmış” diyenler var..  “Kanser hastaları soğuk algınlığından çok etkilenir. Acil kür tedavisi alması gerekti” diyenleri mi ararsınız!..
Bazı AKP’li mebusların ağzından da “CIA’ye yakın ABD haber siteleri Obama’nın ağzından yazmışlar; ‘Erdoğan’ın 2 yıl ömrü kaldı’ diye..” devam eden cümleleri duyunca şaşırmadım desem yalan olur..
Menfaat birlikteliğinin dayanılmaz duygusallığı ile safları sık tutan AKP’lilerin “Muhteşem” her yatağa düştüğünde nasıl darmadağın olduklarını görmek ise beni hiç şaşırtmıyor.
AKP içinde milliyetçilikten geçinen bir grup, Salı günkü hastalık gelişmesi üzerine son günlerdeki mırıldanmalarını Meclis kulislerinde yüksek sesli şikayete dönüştürdü. Güya, onlar da İmralı sızıntısından ve süreçten rahatsızlarmış. Etrafa şu cümlelerle bu havayı yaymaya çalışıyorlar;
“Biz herkesi susturduk. Milliyetçileri, Ulusalcıları, muhalefeti, Sivil Toplum Örgütlerini.. Konuşan kimse kalmadı. Meydan BDP’ye kaldı. Nereden çıktı şimdi bu BDP’nin meydan mitingleri. Sürekli olarak süreci sabote etmekten korkuyoruz. Asıl sabotaj budur. İç Anadolu’da, Karadeniz’de, Ege’de biz bunu tabana nasıl anlatacağız?..”
Hani, “duysanız da inanmayın” derler ya!.. Aynen o cinsten değil mi?..
Dünkü yazımda cani Öcalan’ın kankalarının Nevruz hassasiyeti yüzünden yürüttükleri akıllı temkinliliğe özellikle vurgu yapmıştım.
Önümüz 18 Mart.. Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü..
Geçen sene Çanakkale’deki törenlere “Muhteşem” ani Almanya gezisini bahane ederek katılmamıştı.
18 Mart ile 21 Mart arasında 3 gün var..
“Muhteşem” Çanakkale’ye gitmeye cesaret edebilir mi?..
Allah esirgesin.. Ya süreç sabote edilirse!..
Soğuk algınlığı bu; ağır hastalık..
Atalar ne demiş?..
İlaçlı, ilaçsız en az bir hafta sürer..

 

Akşener diyeti

 

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener ile ilgili  uzun süredir kulağımıza, MHP’de çeşitli kaynaklardan çok sayıda iddialar geliyor. Tabii olarak, her sabah Ankara haber merkezimizde yaptığımız gündem toplantılarında diğer siyasi partilerden gelen kulisleri değerlendirdiğimiz gibi bunları da takip ediyoruz. Önceki gün grup toplantılarının iptali ile hareketlenen Meclis kulislerini arkadaşlarımız sıkı bir şeklide takip etti. Bu arada muhalefet kulisindeki bir hararet Parlamento muhabirimiz Fatih Erboz’un gözünden kaçmamış. Erboz, MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener ile MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın bir köşede baş başa uzun süren hararetli fakat fısır fısır konuşmalarına uzaktan dikkat kesilmiş. Sohbet bitince de gazeteciliğin gereği bu hararetli görüşmenin içeriği hakkında Oktay Vural’dan bilgi verip veremeyeceğini sormuş. Oktay Vural da muhabirimize, “önemli bir şey olmadığını. Sadece Meral Hanım’ın diyete başladığını ve bu konuda sohbet ettiklerini” anlatmış. Dünkü gündem toplantımızda Fatih, “Abi buraya kadar her şey tamam, normal de. Yalnız sohbet sırasında Meral Hanım bir tabak köfteyi de götürüyordu” deyince Bilun Çelik hemen lafa girip, “Doktorlar diyet listesinde köfteyi de veriyorlar” dedi.
Meral Akşener yeni bir imaj çalışmasına mı girdi?
Bilemem!..
Belki de; Meral Akşener Hanımefendinin Meclis kürsüsündeki form grafiği hakkında Devlet Bahçeli’nin kafasında soru işaretleri de belirmiş olabilir. Gelişmeleri takip ediyoruz.

 

Tebrikler Galatasaray

 

Hasta denilebilecek Fenerbahçe taraftarıyım. Bunu en iyi bilenlerden biri de Fenerbahçe kulübünün basın sözcüsü sevgili  kardeşim Orkun Yazgan’dır. Fakat, hangi spor dalında olursa olsun Edirne’den öte bir müsabaka olursa Fenerbahçeliliğim 2. planda kalır. Galatasaray’ın muhteşem Schalke zaferinden sonra Yüce Yaradan’ın Türk Milletini çok sevdiğine dair imanımı bir kez daha tazeledim. Muhteşem oynadı Galatasaray, mucize gollerle Almanları çimlere gömdü. Almanya’daki yangın faciasının ardından, bu zaferle, bir parça da olsa kavrulan ciğerlerimize su döktü. Darısı Fenerimizin başına.. Kanarya’nın Plzen ile bugün oynayacağı maçtan da Allah’ın izniyle zaferle  çıkacağımıza eminim. Türk milletinin her alandaki zaferleri için dualarımızı eksik etmeyelim..

Yazarın Diğer Yazıları