Muhteşem İkili

A+A-
Altemur KILIÇ

Hatırlayanlar vardır: “Bonnie & Clyde” filmini... Konusu: yakışıklı ve güzel bir çiftin “çetesi”!.. Nedense, şu günlerde TÜSİAD’ın “Yeni Anayasa” raporu ve “Boynerler Çifti” nin yaptıkları, söyledikleri, bana bu filmi hatırlattı.  
TÜSİAD’ın “Anayasa Raporunu” sindirmeye çalışıyorum amma, hazmedilecek gibi değil. Bu rapor, şu sırada ülkemizin ne hale geldiğinin, insanların ne kadar yozlaşmış ve aymaz olduğunun göstergesi. Özellikle refah ve huzurlarına, gelirlerine halel gelmemesi için Sorosçularla iş birliği yapan, AB uydusu, ABD bağımlısı bir kısım insanlardan söz ediyorum. Bu kadınlar, bu adamlar için, Türkiye Cumhuriyetinin, Türk milletinin varoluşu, hiç önemli değil; kendi çıkarları ve tatlı yaşamları daha önemli...
TÜSİAD’ın “Raporu” Bugün yürürlükte olan Anayasanın amir hükümlerine rağmen, Atatürk milliyetçiliğini, “Devletin bölünmez bütünlüğünü, laiklik temel ilkelerinin kaldırmasını” açıkça teklif ediyor. Hatta ve hatta bu “raporda” İstiklâl Marşımız, Bayrağımız yok edilecek. Rulet oynar gibi devletin, milletin temel çivilerini sökmek istiyorlar. Kanunlara göre Anayasayı “tadil ve tağyir” etmeye teşebbüs suçtur...Yakın geçmişte, insanlar bunları yapmadıkları halde bu “suçtan” yargılanmışlardı. “Savcılar nerdesiniz?..” diyeceğim ama, onlar gelemezler, çünkü Silivri’de Ergenekon’la meşguller!..


Cem’in incileri!..
Cem Boyner’in, TÜSİAD Raporunun kotarıldığı “yuvarlak” toplantıda söyledikleri özetle şöyle: “İnsanların hakları ve özgürlüğü, ülkenin bölünmesinden ve devletin kendisinden daha önemlidir... Türkiye’de İngilizce, Fransızca, İtalyanca vb. kendi dillerinde eğitim veren çok sayıda okul olmasına rağmen Kürtçe eğitim veren okula, ‘Türkiye bölünür’ gerekçesiyle izin verilmiyor. ’Kürtlere yok’. Kim onlar? ‘Kendi vatandaşım.’ ‘Niye vermem?’, ’Türkiye bölünür.’ Şimdi, ya bu kafayla gidecek Türkiye, ya biz hocalarımızın yaptığı bu çalışmayı kendimize uyduracağız. Abuk sabuk Alaturka bir hale getireceğiz. O zaman tamamen boşu boşuna çalışmış olacaksınız. Yahut bu ilkelere sıkı sıkı sarılacağız.”
Ve “Zurnanın zırt dediği” son delik: “Devlet temsilcileriyle, Meclis’teki BDP’lilerle görüşüleceği yerde APO ile doğrudan görüşmeli, İspanya’daki ETA örneği uygulanmalı.”
Cem Bey, aynı zamanda eşi olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’e; danışıklı, anlaşmalı soruyor: “Bu kadar özgürlük bizi böler, ‘Türkiye’nin gerçeklerine uydurmak için biraz tıraşlayalım’ şeklinde uyarı sesleri yükseliyor Bunların ardından yine bu ilkelerle devam edebilecek misiniz?” Eşi Başkan da gülerek cevap veriyor: “Sıkı duracağız.” Ben de “Sıkarsa” diyeceğim...
Cem Boyner’in sözlerini tartışmak, “abesle iştigal” olacak. Ancak bir yanaşma yazarın “cesur çıkışlar” dedikleri, şu ortamda kamuoyunu etkiliyor. En önemlisi, PKK’ya, bölücülere cesaret veriyor... PKK, gittikçe azarken, bu raporları, bu sözleri önemsememek, hadlerini bildirmemek hata olur.
Raporlarda, sözlerde bölücülerin bugüne kadar işledikleri cinayetler, verilen şehitler teğet geçiliyor... APO’nun, PKK’nın, nihai emellerinden hiç söz edilmiyor.Tarihini bilseler de umursamıyorlar...
APO-PKK bu rapor ve sözlerden cesaret alacaklar ve eylemlerini kendi itiraf ettikleri gibi Libya-Suriye boyutlarına taşıyacaklar, iç savaş çıkaracaklar... O zaman bu iş adamlarının huzurları, refahları, çıkarları kalır mı?!! Kalır; çünkü onlar menfaatleri uğruna her kalıba, her ortama uyarlar ve “müstevlilere” de hizmet ederler...
Sanki özellikle son yarım yüzyılda, son otuz yılda olanlar hiç olmamış, bölücü Kürtçüler sütten çıkmış, hakları ellerinden alınmış, ezilmiş, mazlum olmuşlar... Türk devleti onlardan özür dilemeli ve şimdi Türkiye’nin bütünlüğü pahasına “Büyük Kürdistan” bölücülere, güya “Barış ve insan hakları”, fakat daha doğrusu, kendi huzur refah ve çıkarları için altın tabaklar içinde, “altın tepsilerle” sunulmalı. O zaman bu adamlar, bu kadınlar Büyük Kürdistan’ın alt yapısını inşa etmekten nemalanırlar... Bu gibi kişilere, Atatürk’ün, İsmet Paşa’nın dediği gibi, “Haydi oradan maskaralar, kokanalar” demek gerek. Ben de, buradan açık yüreklikle onlara bağırıyorum:  “Boylarınız devrilsin.Bu ülkeden, bu milletin sırtından kazandıklarınız size haram olsun” !..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları